Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Praktyczne studia dla przyszłych nauczycieli

Warszawa
Marcin Sieradzki
14.08.2018 11:27
Reklama

Zostały już ostatnie miejsca na bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego na rok 2018/2019. To propozycja dla osób, które chcą zostać skutecznymi nauczycielami języka polskiego lub matematyki. Kandydaci będą na bieżąco zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Im szybciej wyślą zgłoszenie, tym będą mieli większe szanse na miejsce oraz uzyskanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie). Zgłoszenia sprzyjmowane są do 27 sierpnia.

Studia w Szkole Edukacji PAFW i UW to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe dla polonistów i matematyków (oraz osób po kierunkach pokrewnych do matematyki), którzy chcą być skutecznymi nauczycielami.

Ponad 340 godzin praktyk

Szkoła Edukacji łączy teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach, wykorzystuje metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Jej instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University.

Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach: obserwują, współprowadzą i samodzielnie prowadzą lekcje, uczestniczą w radach pedagogicznych czy zebraniach z rodzicami. Towarzyszą im w tym mentorzy – nauczyciele pracujący w szkołach praktyk.

Studenci mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Kandydaci

Do Szkoły Edukacji aplikować mogą studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także oferta dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

Zasady rekrutacji

Żeby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytanie „Jaki model edukacji szkolnej chciałbym promować jako nauczyciel? Dlaczego chcę zostać nauczycielem?”, a w przypadku doświadczonego nauczyciela – „W jakich obszarach chcę się doskonalić / rozwijać jako nauczyciel”? Osoby, które spełnią kryteria rekrutacyjne, zostaną od razu zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli przejdą ją pozytywnie, będą mogły ubiegać się o przyznanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie), a także miejsca w akademiku UW. Decyzję mogą otrzymać jeszcze przed zakończeniem zapisów. Ostatnie zgłoszenia przyjmowane będą 27 sierpnia.

Więcej informacji znajduje się w na stronie Szkoły Edukacji PAFW i UW.

Zdjęcia
  Dane kontaktowe
  Ogłoszeniodawca:
  Fundacja Dobrej Edukacji
  Marcin Sieradzki
  Telefon:
  22 554 37 89
  E–mail:
  Strona internetowa:
  http://szkolaedukacji.pl/
Ważność ogłoszenia: od 14 sierpnia 2018 do 27 sierpnia 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam