Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Wolontariat krótkoterminowy w Białymstoku (5-19 sierpnia 2018)

Białystok
Aleksandra Janowska
10.04.2018 12:57
Reklama

BIAŁYSTOK: Na początku lat 30. XX w. Żydzi stanowili prawie połowę jego ludności. Zapraszamy na obóz letni dla uczestników z Izraela, Polski i Niemiec, podczas którego wolontariusze i wolontariuszki wezmą udział w dokumentacji i renowacji żydowskiego dziedzictwa Białegostoku.

W tym roku grupa weźmie również udział w uroczystości upamiętniającej powstanie w getcie białostockim.

Ze względu na specyfikę obozu (współpraca w grupie niemiecko-polsko-izraelskiej) konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego.

Więcej informacji na stronie: https://tinyurl.com/ASF-Bialystok

Więcej szczegółów znajduje się na naszej stronie: https://www.asf-ev.de/polen/sommerlager/

Stowarzyszenie ASF podejmuje inicjatywy z zakresu edukacji historycznej, szczególnie związanej z okresem II wojny światowej i skutkami narodowego socjalizmu, prowadzi projekty mające na celu przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i wszelkim formom dyskryminacji, podejmuje działania na rzecz pokoju, tolerancji i porozumienia.

Stowarzyszenie ASF w Polsce ściśle współpracuje z Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (Berlin) i innymi oddziałami organizacji na świecie. Swoje cele statutowe realizuje organizując i koordynując wolontariat długo- i krótkoterminowy.

W ramach wolontariatu krótkoterminowego co roku, również na terenie Polski, odbywa się kilka obozów letnich, podczas których uczestnicy wspólnie pracują oraz dyskutują o kulturze pamięci, historii, społeczeństwie i polityce. Ważnym punktem projektów jest pielęgnacja żydowskich cmentarzy w Europie Środkowej i Wschodniej, praca w miejscach pamięci znajdujących się na terenie byłych obozów koncentracyjnych, w instytucjach edukacyjnych, a także wspólne spędzanie wolnego czasu. Uczestnikiem obozu może zostać każda zainteresowana osoba, który skończyła 18 lat (część obozów skierowana jest także do młodzieży od 16 roku życia).

Materiał wideo
Zdjęcia
    Dane kontaktowe
    Ogłoszeniodawca:
    Stowarzyszenie ASF w Polsce
    Aleksandra Janowska
    E–mail:
Ważność ogłoszenia: od 10 kwietnia 2018 do 10 maja 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam