Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Wolontariat krótkoterminowy w Oświęcimiu (28.07-11.08.2018)

Oświęcim / Auschwitz
Aleksandra Janowska
10.04.2018 13:39
Reklama

Obóz letni ASF (wolontariat krótkoterminowy) w terminie 28.07-11.08.2018.

➡️OŚWIĘCIM: Przed II wojną światową, w momencie, kiedy populacja miasta wynosiła 14 000 mieszkańców, żyło w nim 8 000 Żydów.

➡️Podczas pierwszej części obozu letniego zajmiemy się historią obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz tematem prześladowań europejskich Żydów. Zapoznamy się również z żydowskimi tradycjami, świętami i kulturą. Podczas drugiej części obozu letniego będziemy poszukiwać śladów żydowskiego życia i postaramy się pokazać ślady historii i pamięci.

➡️Przeprowadzimy również prace konserwacyjne na cmentarzu żydowskim. Jest to wkład w upamiętnienie zmarłych i tych, którzy już nie zabają o ich groby.

🔗Dowiedz się więcej tutaj: https://tinyurl.com/ASF-Oswiecim

Stowarzyszenie ASF podejmuje inicjatywy z zakresu edukacji historycznej, szczególnie związanej z okresem II wojny światowej i skutkami narodowego socjalizmu, prowadzi projekty mające na celu przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i wszelkim formom dyskryminacji, podejmuje działania na rzecz pokoju, tolerancji i porozumienia.

Stowarzyszenie ASF w Polsce ściśle współpracuje z Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (Berlin) i innymi oddziałami organizacji na świecie. Swoje cele statutowe realizuje organizując i koordynując wolontariat długo- i krótkoterminowy.

W ramach wolontariatu krótkoterminowego co roku, również na terenie Polski, odbywa się kilka obozów letnich, podczas których uczestnicy wspólnie pracują oraz dyskutują o kulturze pamięci, historii, społeczeństwie i polityce. Ważnym punktem projektów jest pielęgnacja żydowskich cmentarzy w Europie Środkowej i Wschodniej, praca w miejscach pamięci znajdujących się na terenie byłych obozów koncentracyjnych, w instytucjach edukacyjnych, a także wspólne spędzanie wolnego czasu. Uczestnikiem obozu może zostać każda zainteresowana osoba, który skończyła 18 lat (część obozów skierowana jest także do młodzieży od 16 roku życia).

Więcej szczegółów znajduje się na naszej stronie: https://www.asf-ev.de/polen/sommerlager/

Zdjęcia
  Dane kontaktowe
  Ogłoszeniodawca:
  Stowarzyszenie ASF w Polsce
  Aleksandra Janowska
  Telefon:
  668 04 78 53
  E–mail:
  Strona internetowa:
  http://www.asf-ev.de/pl/
Ważność ogłoszenia: od 10 kwietnia 2018 do 10 maja 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam