Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Grupa terapeutyczna dla młodzieży

Warszawa
Fundacja Razem
02.07.2018 17:40
Reklama

Okres dojrzewania wiążę się z przeżywaniem silnych emocji, zmian na wielu obszarach życia i doświadczania siebie. Jednocześnie jest to czas podejmowania ważnych decyzji i kształtowania się tożsamości. Problemy nastolatków mogą przejawiać się zarówno w buncie i zachowaniach agresywnych, jak i apatii oraz wycofaniu z kontaktów społecznych. Bez względu na objawy (np. obniżony nastrój, samookaleczenia, używki, problemy szkolne lub relacyjne) ważne jest aby młody człowiek mógł przeżywać siebie w poczuciu bezpieczeństwa i otrzymał pomoc w przejściu przez równie ważny co trudny etap swojego życia.

Grupa stwarza przestrzeń do przeżycia i przepracowania problemów typowych dla wieku dojrzewania np. poczucia braku zrozumienia, odrzucenia, beznadziei, wybuchów smutku lub złości, apatii, frustracji, zmienności nastrojów, problemów w relacjach z innymi, buntu, braku motywacji lub trudności w podejmowaniu decyzji.

Korzyści

Praca w grupie zwiększa samoświadomość, pozwala na bezpieczne wyrażenie emocji, daje możliwość lepszego poznania własnych reakcji i uczuć oraz uczy interakcji społecznych i daje narzędzia do wyrażania siebie w sposób asertywny. Przejście przez pełen proces wymiany grupowej pod okiem terapeutów zwiększa poczucie własnej wartości i tożsamości oraz kompetencji społecznych, komunikacyjnych i twórczych.

Dla kogo?

Grupa przeznaczona jest dla młodzieży nastoletniej (w wieku 12-16 lat). W grupie będzie maksymalnie 10. uczestników.

Kiedy?

Zajęcia będą odbywały się w środę w godzinach 16:00-18:00 (raz w tygodniu 120 minut). Rozpoczną się we wrześniu 2018 (dokładny termin zostanie ustalony po procesie rekrutacji) i będą trwały do czerwca 2019 (do końca roku szkolnego).

Gdzie?

Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM, Al. Jerozolimskie 6 lok. 402 Warszawa.

Zapisy

Zapis do grupy poprzedzony jest konsutacjami od dwóch do trzech spotkań (opiekunowie – prowadząca, dziecko – prowadząca, w uzasadnionych przypadkach spotkanie wspólne opiekunów, dziecka i terapeuty). Koszt spotkania rekrutacyjnego – 100 zł/godzina.
Zapisywać można się mailowo twojpsycholog2@gmail.com jak i telefonicznie: tel. 733 563 311.

Cena za terapię grupową – 80 zł za spotkanie.

Osoby prowadzące

Kamila Sitkowska – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta DMT z doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Prowadziła ośrodek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, doświadczających twórczości. Prowadzi terapię grupową i indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje twórcze metody pracy jak ruch, rysunek, gry terapeutyczne, techniki projekcyjne, wizualizacje.

Diana Wyrębek Walters – psycholog. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyte w trakcie warsztatów psychologicznych, terapii grupowej z elementamii socjoterapii, arteterapii, zabawy terapeutycznej. Należy do zespołu reflektującego w terapii rodzin w Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii w Warszawie. Prowadziła praktykę w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na dziennym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy koncentruje się na wydobywaniu pozytywnych zasobów, wzmacnianie potencjału poprzez techniki motywacyjne i pedagogikę entuzjazmu.

Zdjęcia
  Dane kontaktowe
  Ogłoszeniodawca:
  Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM
  Fundacja Razem
  Telefon:
  733 563 311
  E–mail:
  Strona internetowa:
  http://razem-fundacja.org
Ważność ogłoszenia: od 2 lipca 2018 do 1 sierpnia 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam