Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Socjoterapia z dziećmi i młodzieżą - staż wolontaryjny

Warszawa
Małgorzata Gawałko
09.08.2018 12:03
Reklama

Stowarzyszenie dla Rodzin prowadzi nabór na staż wolontaryjny dla osób, które chcą zdobywać doświadczenie i umiejętności z zakresu pracy socjoterapeutycznej, grupowej, społecznościowej, indywidualnej z dziećmi lub młodzieżą. Staż odbywa się w stałym dniu tygodnia po południu.

Staż zawiera możliwość uczestniczenia w takich formach jak: praca grupowa (socjoterapeutyczna, grupy wsparcia, rozwojowo – terapeutyczne, społecznościowa, animacja zabaw grupowych, streetworking/ pedagogika ulicy), indywidualna (wsparcie indywidualne, formy terapeutyczne), współpraca z rodzicami i osobami z innych instytucji w sprawie dziecka (w tym np. uczestniczenie w spotkaniach interdyscyplinarnych). Istnieje możliwość uczestniczenia w formach grupowych dla rodziców.

W ramach stażu wolontariusz korzysta ze szkoleń wstępnych, może uczestniczyć w zebraniach klinicznych, superwizjach, w szkoleniach merytorycznych związanych z pracą.

Staż prowadzony jest po praskiej stronie Warszawy Targówek, Praga-Północ, Tarchomin).

Wolontariuszami mogą być osoby, które ukończyły lub studiują kierunki społeczne jak: psychologia, pedagogika, resocjalizacja. Preferowane są osoby, które ukończyły lub kończą specjalistyczne szkolenia z zakresu socjoterapii lub innych form pracy grupowej. Harmonogram stażu uzgadniany jest indywidualnie z każdym stażystą, najczęściej jest to stałe popołudnie raz w tygodniu oraz dodatkowe godziny ruchome.

Proces rekrutacji polega na przesłaniu swojego CV, następnie odbywają się spotkania informacyjno – kwalifikacyjne.

Więcej informacji na stronie www.stowarzyszeniedlarodzin.pl

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego CV wraz z telefonem kontaktowym i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: sdr.wolontariat@interia.pl z dopiskiem „staż- socjoterapeutyczny”. Do wybranych osób będziemy dzwonić.

    Dane kontaktowe
    Ogłoszeniodawca:
    Stowarzyszenie dla Rodzin
    Małgorzata Gawałko
    E–mail:
Ważność ogłoszenia: od 9 sierpnia 2018 do 19 sierpnia 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam