Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Program stażowy - przygotowanie do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu

Warszawa
Andrzej Kaczyński
19.09.2018 14:46
Reklama

Trwa rekrutacja kandydatów do programu stażowego oranizowanego przez Fundację Autismo. Do udziału zapraszamy osoby, które chcą poznać zasady dotyczące pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz różnorodne formy wsparcia osób z ASD.

 

Dla kogo przeznaczony jest staż?

Staż przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych, którzy pragną uzyskać dodatkowe doświadczenie zawodowe oraz praktyczną wiedzę z zakresu terapii osób z autyzmem. Do uczestnictwa w stażu zachęcamy w pierwszej kolejności absolwentów studiów pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii lub osoby posiadające status studenta na wymienionych kierunkach.

Fundacja Autismo jako organizator gwarantuje bezpłatne szkolenie realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów oraz ofertę stałej współpracy dla najlepszych stażystów.

 

Czemu służy ten staż?

Celem stażu jest pomoc młodym osobom w rozpoczęciu praktyki zawodowej zorientowanej na wspieranie rozwoju dzieci ze spektrum autyzmu. Stażyści odbywają zajęcia, które są nadzorowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

Jak wygląda realizacja stażu?

Na pierwszym z nich stażysta obserwuje pracę terapeutów podczas pracy z dziećmi. Celem obserwacji jest zapoznanie się ze sposobem realizowania zajęć terapeutycznych, w tym:

 • z wiedzą teoretyczną z zakresu metod, zasad i standardów prowadzenia terapii dzieci ze spektrum autyzmu,

 • z wiedzą z zakresu zachowań występujących u dzieci ze spektrum autyzmu w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych.

 

Etap drugi to samodzielne prowadzenie zajęć pod opieką terapeuty prowadzącego. Stażysta prowadzi wówczas z dzieckiem zajęcia indywidualne i grupowe zgodnie z zasadami przedstawionymi mu na pierwszym etapie, a terapeuta udziela stażyście dalszych wskazówek dotyczących wykonywanej pracy, dotyczących:

 • planowania i prowadzenia zajęć indywidualnych dla dzieci ze spektrum autyzmu,

 • planowania i prowadzenia zajęć grupowych dla dzieci ze spektrum autyzmu,

 • asystowania jako terapeuta „cień” podczas zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum autyzmu,

 • prawidłowego sposobu reagowania na zachowania dzieci w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych.

 

Jak długo trwa staż?

Realizacja stażu jest planowana indywidualnie. Minimalna ilość czasu, jaką musi poświęcić stażysta to 25 godzin miesięcznie przez sześć miesięcy. Może się jednak okazać, że staż zostanie przedłużony ze względu na określone elementy, których stażysta powinien się jeszcze nauczyć.

 

Co daje staż?

Realizacja stażu daje uczestnikom zarówno wiedzę z zakresu terapii dzieci ze spektrum autyzmu , jak i doświadczenie współpracy z dzieckiem i jego rodziną oraz z zespołem terapeutycznym. Uczestnicy otrzymują także certyfikaty uczestnictwa w stażu oraz w szkoleniach doskonalących.

 

Zakończenie stażu

Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia. Dokument informuje o rodzaju zajęć w jakich stażysta brał udział i prowadził. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest zrealizowanie przez stażystę programu stażu oraz przedstawia opinię opiekuna stażu na temat kompetencji, którymi uczestnik stażu się wykazywał. Najlepsi stażyści mogą otrzymać od Fundacji propozycję dołączenia do Zespołu Terapeutycznego.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesyłanie CV na adres: autismo@o2.pl

Dokładna lokalizacja oraz informacje na temat organizatora stażu dostępne są na stronie: www.autismo.pl

 

  Dane kontaktowe
  Ogłoszeniodawca:
  Fundacja Autismo
  Andrzej Kaczyński
  E–mail:
  Strona internetowa:
  http://www.autismo.pl
Ważność ogłoszenia: od 19 września 2018 do 19 października 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam