Reklama
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam

Stypendia naukowe Fundacji Kościuszkowskiej

Warszawa
Fundacja Kościuszkowska
26.09.2018 11:02
Reklama

Do końca października można składać wnioski do programu stypendialnego Fundacji Kościuszkowskiej na rok akademicki 2019/20. Fundacja Kościuszkowska przyznaje środki na granty badawcze studia, badania oraz staże dydaktyczne w uniwersytetach i innych instytucjach kształcenia wyższego w USA. Dodatkowo, z okazji przypadającego w 2019 r. stulecia relacji między Polską a USA przyznana będzie też specjalna nagroda Centennial Award.

Program stypendialny Fundacji Kościuszkowskiej skierowany jest do naukowców i artystów – obywateli polskich, którzy mają udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań lub sztuki i mieszkają na stałe w Polsce. Kandydaci mogą się ubiegać o środki na studia lub badania w dowolnej dyscyplinie. Wartość stypendium wynosi od 9 tys. do 30 tys. USD, zaś okres finansowania - od trzech do dziesięciu miesięcy. Stypendia będą przyznane w trzech kategoriach: Fellowships (dla kandydatów, posiadających stopień doktora lub wyższy); Grants (dla studentów studiów doktoranckich oraz osób, które pracują nad doktoratami); Teaching Fellowships (dla pracowników naukowych i dydaktycznych uczelni wyższych - ma ono pomóc w realizacji indywidualnych projektów badawczych równolegle z prowadzeniem zajęć dydaktycznych, wykładów, seminariów z języka, historii, kultury i literatury polskiej na uniwersytetach amerykańskich).

Oprócz zwykłych stypendiów, z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi Fundacja Kościuszkowska przyzna także specjalną Centennial Award. Będzie to trzymiesięczne stypendium dla historyków, profesorów studiów amerykańskich lub naukowców w stopniu doktora, którzy badają relacje polsko-amerykańskie po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Jego wysokość wyniesie 9 tys. USD.

Więcej informacji na temat zasad ubiegania się o stypendium na stronie: https://www.thekf.org/kf/scholarships/about/

Fundacja Kościuszkowska to jedna z najstarszych organizacji polonijnych, zajmujących się promowaniem naukowej i kulturalnej współpracy między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Od lat przyznaje stypendia polskim naukowcom, którzy chcą studiować, prowadzić badania lub nauczać w Stanach Zjednoczonych. Co roku Fundacja przeznacza na stypendia i granty dla polskich naukowców około miliona dolarów.

Zdjęcia
  Dane kontaktowe
  Ogłoszeniodawca:
  The Kosciuszko Foundation Poland - Fundacja Kościuszkowska Polska
  Fundacja Kościuszkowska
  Telefon:
  22 621 70 67
  E–mail:
  Strona internetowa:
  http://www.thekf.org
Ważność ogłoszenia: od 26 września 2018 do 26 października 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Ogłoszenia na adres e–mail
W każdy poniedziałek i czwartek. Nie przegap interesujących Cię ogłoszeń, trzymaj rękę na pulsie.
Zamawiam