Przejdź do treści głównej

Obserwacja rozpaw sądowych w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie [Bielsko-Biała, Kraków]

autor(ka): Alina Kula
2017-03-02, 08:10

Fundacja Pozytywnych Zmian od 2014 roku zajmuje się obserwacją rozpraw sądowych prowadzonych z art. 207 k.k. czyli znęcania się nad osobą najbliższą. Obserwacja procesów sądowych to jedno z działań prowadzonych przez nas w ramach projektu „Art. 207 KK – znęcanie się nad osobą najbliższą – monitoring śląskich sądów”, z którego został sporządzony raport dostępny na stronie pozytywnezmiany.org Fundacja nieprzerwanie prowadzi działania związane z monitoringiem wymiaru sprawiedliwości. Uczestniczymy w rozprawach jako publiczność lub osoba zaufania czy strona społeczna. Współpracujemy z prawniczkami, które udzielają w naszym biurze darmowych porad prawnych dla osób doświadczających przemocy.

W związku z tymi działaniami szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy włączą się w obserwację rozpraw sądowych w charakterze publiczności w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. Pomagamy pokrzywdzonym kobietom i wspieramy w tym trudnym wydarzeniu, jakim jest rozprawa sądowa, obserwujemy jak zachowuje się sędzia, oskarżyciel czy obrońca oskarżonego.

Dla osób które zdecydują się na współracę oferujemy darmowe szkolenia. Najbliższe odbędzie się w Krakowie w dniu 16 marca 2017 r. Zapraszamy osoby pełnoletnie. Szkolenie jest bezpłatne i skierowane do osób z całego kraju. Tu więcej informacji: http://kalendarz.ngo.pl/wiadomosc/2034287.html

Szkolenie składać się będzie z części dotyczącej tematu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie oraz z części dotyczącej spraw karnych za znęcanie, przebiegu rozprawy sądowej, uczestnictwa w rozprawach. Jeżeli intersuje Cię ta forma wolontariatu skontaktuj się z nami nawet jeżeli nie możesz wziąć udział w danym szkoleniu. Można również odbyć w naszej Fundacji praktyki studenckie.

Zachęcamy do współrpracy. Kontakt: Alina Kula, , tel. 695 176 240

www.pozytywnezmiany.org

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: Bielsko-Biała, Kraków
Ważność ogłoszenia: od 2017-03-01 do 2017-05-01
Organizator:

Fundacja Pozytywnych Zmian

Adres:

Cicha 7 lok. 1, 43-300 Bielsko-Biała, woj. SL

Tel.:

695176240

E-mail:

alina.kula@pozytywnezmiany.org

Www:

http://www.pozytywnezmiany.org 

tagi

  • małopolskie
  • ORGANIZACJA SZUKA WOLONTARIUSZA
  • podkarpackie
  • śląskie