Przejdź do treści głównej

Z Green Cross Poland załóż ogród społeczny w swoim mieście! (woj. wielkopolskie) [Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Swarzędz, Luboń, Śrem]

autor(ka): Natalia Grygiel
2017-03-15, 14:09

W 2015 roku w ramach projektu „Nasz ogród społeczny” powstał pierwszy ogród. Pomyśleliśmy wtedy: „Już jest lepiej!”. Po kilku miesiącach powstały kolejne ogrody i powiedzieliśmy głośniej: „Tu też jest lepiej!”. A skoro gdzieś tam jest lepiej to znaczy, że „Tu też będzie lepiej!”. Oczywiste, prawda?

Aby słowo zamienić w czyn, wspólnie z doświadczonym radcą prawnym, Maciejem Szambelańczykiem, przygotowaliśmy „Tu też będzie lepiej! Organizacyjno-prawne kompendium tworzenia inicjatyw lokalnych na przykładzie budowania ogrodów społecznych w Polsce”. Z tej publikacji dowiedzie się m.in. jak przygotować umowę, aby bezpłatnie a zgodnie z prawem korzystać z terenu pod ogród.

Dzięki mieszkańcom, włodarzom miast i organizacjom pozarządowym zostały utworzone ogrody społeczne w Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku, Rudzie Śląskiej, Wrocławiu, Częstochowie, Będzinie, Brodnicy, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawie, Siemianowicach Śląskich! Dziękujemy za Wasz czas, energię i wspaniałe pomysły. Szare place, zaniedbane skwery zaczęły tętnić życiem. Informujemy, że działamy dalej!

Jeśli zaciekawił Was temat ogrodów społecznych, zbierzcie grupę sąsiadów i zastanówcie się gdzie w Waszym mieście zorganizować takie miejsce! Zapoznajcie się ze szczegółami programu "Nasz ogród społeczny". A potem skontaktujcie się z nami! Razem sprawimy, że: „Tu też będzie lepiej!”.

Opis projektu znajdziesz TUTAJ

INFORMACJE DODATKOWE

Green Cross Poland swoją działalność w Polsce rozpoczął w lutym 2010 roku, realizując od tego czasu liczne projekty, których celem jest wypracowywanie nowych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Tworzy platformę dialogu pomiędzy biznesem, administracją, organizacjami pozarządowymi, ośrodkami naukowymi oraz mieszkańcami. Do najbardziej znanych projektów organizacji należy ogólnopolska kampania „Nasz ogród społeczny”, aplikacja mobilna na smartphony „Live Green” oraz e-learning w zakresie OZE przeznaczony dla pracowników gmin - „Green Communities”.

Warsztaty strategiczne, debaty wysokiego szczebla, współpraca z polskimi i zagranicznymi partnerami, to tylko niektóre z działań podejmowanych przez GCPL w zakresie rozwoju przestrzeni miejskich i ochrony środowiska. Organizacja aktywnie uczestniczy w społecznych konsultacjach aktów prawnych i międzynarodowych strategii.

Oficjalna strona internetowa: www.greencrosspoland.org

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Swarzędz, Luboń, Śrem
Ważność ogłoszenia: od 2017-03-15 do 2017-05-14
Organizator:

Fundacja Green Cross Poland

Adres:

Krucza 24/26, 00-526 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 522 36 16

Faks:

22 522 36 17

E-mail:

office@greencrosspoland.org

Www:

http://www.greencrosspoland.org 

tagi

  • PARTNER DO PROJEKTU
  • wielkopolskie