Przejdź do treści głównej

Uruchomienie i adaptacja Centrum Aktywności Mieszkańców Bytomia [Bytom]

autor(ka): Mirosław Marutschke
2017-04-25, 15:48

Z uważnością obserwujemy dynamicznie zmieniające się otocznie i zauważamy, że wielu młodym ludziom coraz trudniej odnaleźć się w obecnej rzeczywistości.

Dzisiejszy świat, daje wiele możliwości, co jednocześnie może powodować poczucie zagubienia i doprowadzać do powstawania wielu patologii społecznych, skutkujących dalszą degradacją społeczną z negatywnym wpływem na otoczenie.

Stowarzyszenie IOGT Polska wychodzi naprzeciw tym problemom, tworząc wyjątkowe miejsce, którym będzie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, mieszczące się w samym centrum miasta, przy ulicy Dworcowej 20/10.

Nasze stowarzyszenie realizuje na terenie Bytomia od stycznia 2013 roku autorskie programy ,,Społeczeństwo równych szans i możliwości” oraz ,,Czas na Kolor!” których głównym celem jest wyrównywanie szans społecznych poprzez prowadzone przez nas warsztaty, szkolenia oraz prace indywidualną. Programy te były w głównej mierze skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkujących dzielnice Bytom – Bobrek oraz Bytom – Karb, gdzie panujące stereotypy oraz marginalizacja niejednokrotnie utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować pozytywne rezultaty tych działań oraz ich bezpośredni wpływ na zmiany w życiu naszych podopiecznych oraz wolontariuszy, co poskutkowało chęcią rozszerzenia wcześniej wspomnianych działań w Bytomiu i scentralizowaniem ich do naszej nowo pozyskanej siedziby przy ulicy Dworcowej.

W pierwszym etapie przymierzamy się do otwarcia w Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, stacjonarnego klubu ,,Czas na kolor” dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieci wykazujących problemy z adaptacją społeczną, którego otwarcie planujemy na wrzesień 2017r. Do tego czasu musimy odpowiednio zaadaptować budynek i pomieszczenia przeznaczone na ten cel.

Według kosztorysu na pierwszy etap adaptacji naszego Centrum tj. otwarcie stacjonarnego klubu dla dzieci ,,Czas na kolor!” potrzebujemy 30 000 zł.

Na chwilę obecną stowarzyszenie uzbierało od darczyńców 10 000 zł, natomiast, jeżeli chodzi o poziom prac remontowych to zakończyły się prace nad elewacją oraz ociepleniem budynku.

Chcielibyśmy kontynuować adaptację naszego Centrum, dzięki któremu wsparcie otrzyma 150 osób. Dlatego bardzo liczymy na Państwa pomoc oraz zwracamy się z ogromną prośbą o włączenie się w nasze przedsięwzięcie i wsparcie jego realizacji w postaci przekazania środków finansowych lub materiałów umożliwiających remont, adaptację oraz otwarcie klubu dla dzieci ,,Czas na kolor!”

Jednocześnie służę gotowością odpowiedzi na Państwa pytania i chętnie się spotkam, by móc bezpośrednio przekazać wszelkie niezbędne informacje. Kontakt pod numerem +48 535 799 996

Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonego przedsięwzięcia i będzie istotnym wkładem w rozwój młodych ludzi.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: Bytom
Ważność ogłoszenia: od 2017-04-25 do 2017-05-25
Organizator:

IOGT Polska

Adres:

Pułaskiego 9, 41-902 Bytom, woj. SL

Tel.:

535 799 996

KRS:

0000342476

E-mail:

iogt.poland@gmail.com

Www:

http://www.facebook.com/IOGTpl 

tagi

  • śląskie
  • WESPRZYJ ORGANIZACJĘ