Przejdź do treści głównej

Prześwietlaj pracę radnych jako lokalny serwis MamPrawoWiedziec.pl [cała Polska]

autor(ka): Anna Ścisłowska
2017-07-12, 12:10

Jeśli Twoim zdaniem lokalna władza niezbyt chętnie dzieli się informacjami, jeśli uważasz, że obowiązkiem radnych jest publikowanie, w jaki sposób podejmują decyzje, jeśli wydaje Ci się, że mieszkańcom Twojej miejscowości brakuje wiarygodnego źródła wiedzy o pracy ich samorządu - współpracuj z nami!

MamPrawoWiedziec.pl to działający od 10 lat serwis internetowy o posłach, senatorach, prezydentach i członkach rządu. Współpracujemy z aktywistami, społecznikami i dziennikarzami, prowadzącymi lokalne odsłony MamPrawoWiedziec.pl.

Kolejnym możesz być Ty!

MamPrawoWiedziec.pl zaprasza organizacje i grupy nieformalne zainteresowane monitoringiem prac samorządów do udziału w projekcie „Bliżej radnych. Lokalne MamPrawoWiedziec.pl”.

Dajemy możliwość rozwijania serwisów o pracy rad działających już w dziewięciu gminach. Przykład: Lublin.MamPrawoWiedziec.pl/. Dzięki naszym działaniom mieszkańcy mają lepszy dostęp informacji o radnych i ich pracy, poprawia się jakość BIP-ów (władze dostrzegają konieczność informowania!), a także zmienia się prawo lokalne.

Zapewniamy pomoc techniczną w prowadzeniu serwisu, wsparcie promocyjne oraz szkolenia dla osób prowadzących serwis i udział w sieci organizacji, które działają na rzecz większej przejrzystości w życiu publicznym.

Pierwszy serwis monitoringu radnych powstał w 2012 roku w wyniku współpracy Stowarzyszenia 61 z Akcją Konin, które postanowiły stworzyć wygodne narzędzie do obserwowania przez wyborców prac radnych (w powiązaniu z ich wyborczymi obietnicami). Bliźniacze serwisy zaczęliśmy potem uruchamiać w kolejnych miastach. Obecnie działa ich 10 i zapraszamy kolejnych chętnych.

Udział w projekcie jest bezpłatny – projekt realizujemy w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres .

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: cała Polska
Ważność ogłoszenia: od 2017-07-12 do 2017-08-31
Organizator:

Stowarzyszenie 61

Adres:

Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

502 344 214

E-mail:

61@art61.pl

Www:

http://www.mamprawowiedziec.pl 

tagi

  • PARTNER DO PROJEKTU