Przejdź do treści głównej

Jurta dla Bazy Marzeń. Leśnego przedszkola wolnych dzieci [Trójmiasto]

autor(ka): Agata Nadolska
2017-08-17, 13:12
Tworzymy w Trójmieście kolejny punkt na mapie leśnych przedszkoli w Polsce!

W naszym kraju jest zdecydowanie za mało leśnych przedszkoli. Zmieńmy to razem!

Projekt edukacyjny fundacji Inspirja, jakim jest Baza Marzeń, to jedna z nielicznych tego typu inicjatyw w Polsce - w całym naszym kraju jest ich kilkanaście, natomiast dla porównania w Niemczech około 1500. Na szczęście idea leśnej edukacji rozbudza coraz większe zainteresowanie wśród rodziców małych dzieci. Dzieje się tak m. in. w Trójmieście, stąd też chcemy otworzyć drugi oddział naszej Bazy w ogrzewanej, całorocznej jurcie. Działając jako projekt edukacyjny, nie przysługują nam państwowe subwencje, a wsparcie finansowe, które otrzymujemy od rodziców, nie wystarcza na pokrycie kosztów takiej inwestycji. Dlatego teraz potrzebujemy Twojego wsparcia!

Z Twoją pomocą mamy szansę odmienić oblicze polskiej edukacji.

Co jest celem naszej akcji?

Zakup jurty, która w ciągu dnia, od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 17.00, posłuży jako baza dla leśnego przedszkola, a popołudniami oraz w weekendy stanie się także nowym, alternatywnym miejscem różnorodnych spotkań (warsztatów, szkoleń, koncertów itp.), przeznaczonych już nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Czym jest leśne przedszkole?

Jest to miejsce, w którym dzieci większość czasu, niezależnie od pogody spędzają na świeżym powietrzu, swobodnie się bawiąc i eksplorując otaczający je świat. Towarzyszą im w tym uważni i empatyczni opiekunowie. Choć w naszym kraju jest to nadal mało znana inicjatywa, w Europie jest bardzo popularna i oceniana jako jedna z najlepszych form edukacji przedszkolnej służącej wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Dla przykładu w Niemczech jest około 1500 leśnych przedszkoli, przy czym w samym Berlinie mieści się ich około 20. Te liczby dają do myślenia i pokazują jak wiele możemy jeszcze wspólnie zrobić! Pomagając finansowo teraz naszej fundacji, przyczyniasz się do szerzenia idei leśnej edukacji w Polsce.

Kim jesteśmy? Jakie przyświecają nam wartości?

Jesteśmy grupą ludzi z pasją, składającą się z osób z przygotowaniem pedagogicznym i psychologicznym, entuzjastów alternatywnej edukacji oraz miłośników aktywnego i zdrowego trybu życia. Połączyło nas dążenie do stworzenia bezpiecznego miejsca rozwoju dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Miejsca, w którym dzieci:

- będą mogły rozwijać swoje wrodzone zdolności, nawiązać więź z naturą i poczuć odpowiedzialność za świat, w którym żyją,

- nauczą się rozpoznawać swoje uczucia, radzić sobie z nimi i komunikować się w duchu szacunku i miłości z innymi ludźmi,

- każdego dnia będą się stawać coraz bardziej samodzielne, świadome siebie i swojej wartości, a jednocześnie gotowe na tworzenie wspólnoty, w której potrzeby każdego jej członka są ważne i warte uwzględnienia,

- będą przebywać pod okiem dorosłych, którzy wsłuchują się w ich potrzeby, niczego nie narzucają, starają się inspirować do podejmowania coraz to nowych wyzwań oraz służą pomocą i wsparciem zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne, a wszystko z poszanowaniem granic i godności swoich małych podopiecznych.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Odwiedź na https://www.facebook.com/przedszkole.wolnych.dzieci/ Napisz maila:

Liczymy na Twoją pomoc! Wesprzyj nas i stań się współtwórcą tego projektu!

Z ciepłymi pozdrowieniami

zespół Bazy Marzeń Ewa, Maria, Wojtek, Łukasz, Olga, Kasia, Ada, Ania, Tadeusz, Agnieszka, Ula, Agata

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: Trójmiasto
Ważność ogłoszenia: od 2017-08-17 do 2017-09-30
Organizator:

Inspirja

Adres:

Podchorążych 8 lok. 7a, 80-298 Gdańsk, woj. PM

KRS:

0000557579

E-mail:

fundacja.inspirja@gmail.com

tagi

  • pomorskie
  • WESPRZYJ ORGANIZACJĘ