Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Warsztaty - Ceramika

6 listopada 2018 21:10
Reklama

Ze względu na duże zainteresowanie kursem Ceramiki, ruszamy z drugą edycją, będą ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych.

Na zajęciach wykonamy praktyczne domowe przedmioty, jak misy czy świeczniki, ale oczywiście kursanci mogą zgłaszać swoje pomysły. Podczas takich artystycznych spotkań na pewno stworzymy coś interesującego. Wszystkie prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym. Warsztaty to nie tylko okazja do twórczego wyrażenia się ale również relaksu i regeneracji sił witalnych po całym tygodniu. Uwaga: jeśli chcecie spędzić wyjątkowy wieczór z przyjaciółmi, istnieje możliwość zorganizowania specjalnego spotkania przy glinie i lampce wina. Wy przynosicie wino, my zapewniamy resztę.

Przebieg kursu:
1. Krótki wstęp i odrobina teorii. Masy ceramiczne – rodzaje, sposób przechowywania i odzyskiwania. Zasady łączenia elementów z gliny. A praktycznie: naczynie z wałeczków – miska.
2. Czym jest technika płata, czyli kolejne naczynie, tym razem świecznik lub wazon.
3. Praca z formą, wykonamy talerz i dowiemy się, czego można użyć jako formy (a co kompletnie się do tego nie nadaje).
4. Czas na szkliwienie. Żarty się skończyły: szkliwo pyli, robi plamy i zacieki, poznamy techniki szkliwienia i spróbujemy własnych sił w tej dziedzinie.
5. Techniki zdobienia gliny – drobny relief. Robimy podstawkę do kuchni, do wykorzystania jako deska do krojenia lub podkładka pod gorący garnek.
6. Formy przestrzenne, może być świąteczny anioł, może własny pomysł, w praktyce powtórzymy sobie zasady łączenia poszczególnych elementów oraz wykorzystanie drobnego reliefu.
7. Duży półmisek, czyli praca z płatem na formie.
8. Angoba, czyli wyższy poziom szkliwienia: wykonujemy malunek podszkliwny i szkliwimy wcześniejsze prace.

Zajęcia prowadzi: Magda Schuster – absolwentka UJ i łódzkiej ASP. Często można ją spotkać w Muzeum Narodowym, gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych. Zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Szyje zabawki, tekstylia domowe, pracuje przy aranżacji wnętrz. Dla szkół i domów kultury prowadzi zajęcia związane z szeroko rozumianą sztuką. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.

http://pracowniakulturalna.pl/spotkania-tematyczne/#kulturalny_wieczor

8 spotkań co piątek x 2h – cena tylko 450zł
W cenie materiały oraz wypalanie w piecu ceramicznym.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Spółdzielnia Socjalna Pracownia Kulturalna
Imię i nazwisko:
Magdalena Miłoń
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 6 listopada 2018 do 6 grudnia 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.