Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Pracownik Domu-Klubu "Warszawski Dom pod Fontanną"

13 listopada 2018 21:11
Dzięki temu ogłoszeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!

Warszawski Dom pod Fontanną (WDpF) to dzienna, samopomocowa placówka, działająca zgodnie z międzynarodowymi standardami modelu Domu-Klubu. Prowadzona jest siłami członków (osób doświadczających zaburzeń zdrowia psychicznego) oraz nielicznych pracowników, którzy wspomagają wspólne prowadzenie Domu (nie podejmują zadań terapeutycznych, opiekuńczych, pedagogicznych czy badawczych). Działania zorganizowane są w trzech Sekcjach: Sekcji Administracji, Sekcji Zatrudnienia i Edukacji oraz Sekcji Obsługi Domu.

Obecnie poszukujemy pracowników zainteresowanych pracą w Sekcji Administracji i współpracą z biurem WDpF, z perspektywą angażowania się w przyszłości w inne obszary działania – zależnie od gotowości osoby i potrzeb Domu. Planowane rozpoczęcie pracy to przełom listopada i grudnia.

Oferujemy:

 • pracę w wymiarze pełnego etatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, we wtorki rotacyjnie od 12:00 do 20:00, od czasu do czasu w soboty) w oparciu o umowę o pracę; w okresie próbnym proponujemy wynagrodzenie w wys. 2300 zł miesięcznie netto
 • pracę, gdzie kluczową wartością jest budowanie partnerskich relacji związanych z podejmowaniem różnorodnych działań wspólnie z członkami WDpF w ramach „dnia zorientowanego na pracę” (ang. „work ordered day”)
 • możliwość zdobywania doświadczenia w unikatowym miejscu: WDpF jako jedyna placówka w Polsce realizuje model Domu-Klubu (ang. Clubhuse) w sposób potwierdzony akredytacją (o modelu: https://en.wikipedia.org/wiki/ClubhouseModelofPsychosocialRehabilitation, standardy modelu: http://clubhouse-intl.org/resources/quality-standards/)

Oczekujemy przede wszystkim:

 • chęci i umiejętności budowania współpracy i relacji opartych na szczerości, partnerstwie
 • łatwości w komunikacji z innymi (w kontaktach indywidualnych i grupowych) i rozumienia wagi dialogu
 • podchodzenia do współpracy z entuzjazmem i zaangażowaniem, gotowości do angażowania się we wszystkie potrzebne działania, w tym sprzątanie i inne prace fizyczne
 • samodzielności, odpowiedzialności, zdolności organizacyjnych, przy jednoczesnym szacunku dla aktualnych zasad i ustaleń Sekcji i WDpF
 • sprawnego posługiwania się komputerem (pakiet Office, biegłe poruszanie się w Internecie).

Mile widziane będą:

 • doświadczenie i/lub ogólna orientacja w sprawach biurowo-administracyjnych
 • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym korzystać z anglojęzycznych lektur dotyczących Modelu Domu-Klubu oraz prowadzić konwersację i korespondencję
 • zainteresowanie sytuacją osób doświadczających trudnych sytuacji oraz adresowanymi do nich działaniami instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, a także ustawodawstwem, które reguluje te działania.

Wykształcenie ma dla nas mniejsze znaczenie niż wyżej wymienione oczekiwania.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń (CV i listów motywacyjnych) na adres: biuro@wdpf.org.pl do 22.11.2018 r. włącznie. Rozpatrywać będziemy wyłącznie zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny, do którego przywiązujemy dużą wagę. Nie wykluczamy wcześniejszego zakończenia rekrutacji.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Zespół Regionalny Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego
Imię i nazwisko:
Marta Wybranowska
Strona internetowa:
http://www.wdpf.org.pl
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 13 listopada 2018 do 27 listopada 2018
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.