Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Zostań Mentorem w fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland

20 maja 2019 09:42
Reklama
Reklama

Zadania

Mentor spotka się z dzieckiem raz w tygodniu, przez minimum rok. Celem spotkań jest nawiązanie przyjacielskiej relacji, a zadaniem mentora jest pomaganie dziecku w jego rozwoju. Dzięki nawiązanej relacji dziecko wie, że oprócz rodziców jest ktoś, kto go wspiera oraz na kogo może zawsze liczyć.

Ile czasu?

Wolontariusz spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu przez okres minimum roku.

Opis projektu

Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań Mentorem!

Misją Big Brothers Big Sisters of Poland jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze.

Mentorzy spotkają się z podopiecznymi raz w tygodniu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą. Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok.

Więcej informacji: www.bbbspoland.org

Dodatkowe wymagania

Mentor to osoba, która: – ukończyła 20 lat, – jest niekarana, – chce nawiązać przyjacielską relację z dzieckiem, – płynnie posługuje się językiem polskim.

Oferujemy

Przez cały czas trwania relacji Mentor ma wsparcie Specjalisty ds. Relacji z ramienia fundacji. Dodatkowo przechodzi szkolenie z zakresu „Roli Mentora, jego obowiązków i sposobów na zbudowanie przyjacielskiej relacji z dzieckiem”. Fundacja przedstawia także pomysły na wspólne spędzanie czasu oraz zapewnia wejściówki na wybrane atrakcje.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Big Brothers Big Sisters of Poland
Strona internetowa:
http://www.bbbspoland.org
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 20 maja 2019 do 19 czerwca 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.