Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Staż szkoleniowy - Terapia dzieci ze spektrum autyzmu

1 kwietnia 2019 20:14
Reklama
Reklama

Fundacja Autismo ogłasza nabór kandydatów do udziału w półrocznym stażu szkoleniowym "Terapia dzieci ze spektrum autyzmu". Staż będzie się odbywał w siedzibie organizacji w Warszawie - Dolny Mokotów. Minimalna ilość czasu, jaką należy poświęcić na realizację programu stażowego wynosi 12 godzin tygodniowo. Staż można realizować od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.

Dla kogo przeznaczony jest staż?

Staż przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych, którzy w ramach wolontariatu pragną uzyskać dodatkowe doświadczenie zawodowe oraz praktyczną wiedzę z zakresu terapii osób z autyzmem. Do uczestnictwa w stażu zachęcamy w pierwszej kolejności absolwentów studiów pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii lub osoby posiadające status studenta na wymienionych kierunkach.

Fundacja Autismo jako organizator gwarantuje bezpłatne szkolenie realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów oraz ofertę stałej współpracy dla najlepszych stażystów.

Czemu służy ten staż?

Celem stażu jest pomoc młodym osobom w rozpoczęciu praktyki zawodowej zorientowanej na wspieranie rozwoju dzieci ze spektrum autyzmu. Stażyści odbywają zajęcia, które są nadzorowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

Jak wygląda realizacja stażu?

Na pierwszym z nich stażysta obserwuje pracę terapeutów podczas pracy z dziećmi. Celem obserwacji jest zapoznanie się ze sposobem realizowania zajęć terapeutycznych, w tym:

  • z wiedzą z zakresu zachowań występujących u dzieci ze spektrum autyzmu w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych,
  • z wiedzą teoretyczną z zakresu metod, zasad i standardów prowadzenia terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Etap drugi to samodzielne prowadzenie zajęć pod opieką terapeuty prowadzącego. Stażysta prowadzi wówczas z dzieckiem zajęcia indywidualne i grupowe zgodnie z zasadami przedstawionymi mu na pierwszym etapie, a terapeuta udziela stażyście dalszych wskazówek dotyczących wykonywanej pracy, dotyczących:

  • prawidłowego sposobu reagowania na zachowania dzieci w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych,
  • asystowania jako terapeuta „cień” podczas zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum autyzmu,
  • planowania i prowadzenia zajęć grupowych dla dzieci ze spektrum autyzmu,
  • planowania i prowadzenia zajęć indywidualnych dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Jak długo trwa staż?

Realizacja stażu jest planowana indywidualnie. Minimalna ilość czasu, jaką musi poświęcić stażysta to 46 godzin miesięcznie przez sześć miesięcy. Może się jednak okazać, że staż zostanie przedłużony ze względu na określone elementy, których stażysta powinien się jeszcze nauczyć.

Co daje staż?

Realizacja stażu daje uczestnikom zarówno wiedzę z zakresu terapii dzieci ze spektrum autyzmu, jak i doświadczenie współpracy z dzieckiem i z zespołem terapeutycznym. Uczestnicy otrzymują także certyfikaty uczestnictwa.

Zakończenie stażu

Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia. Dokument informuje o rodzaju zajęć w jakich stażysta brał udział i prowadził. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest zrealizowanie przez stażystę programu stażu oraz przedstawia opinię opiekuna stażu na temat kompetencji, którymi uczestnik stażu się wykazywał. Najlepsi stażyści mogą otrzymać od Fundacji propozycję dołączenia do Zespołu Terapeutycznego.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesyłanie CV na adres: autismo@o2.pl wpisując w tytule wiadomości "STAŻ".

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Autismo
Imię i nazwisko:
Andrzej Kaczyński
Strona internetowa:
http://www.autismo.pl
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 1 kwietnia 2019 do 2 maja 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.