Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

1% na obozy naukowe dla zdolnych uczniów

24 kwietnia 2019 12:02
Reklama
Reklama

Dlaczego warto przekazać 1% dla Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci?

Wspieramy rozwój najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. To inwestycja w naszą przyszłość!

Nasza organizacja jest stowarzyszeniem naukowców, lekarzy, twórców i studentów działającym od 1981 roku.

Nasz program pomocy wybitnie zdolnym jest adresowany do uczniów o bardzo szerokim spektrum zainteresowań i uzdolnień. Co roku – w wyniku pracochłonnej procedury rekrutacyjnej, prowadzonej z udziałem ekspertów z różnych dziedzin, przyjmujemy do programu ponad 500 zdolnych dzieci z całego kraju. W tym gronie najliczniejszą grupę stanowią Młodzi Naukowcy o różnorodnych zainteresowaniach – od nauk ścisłych, przez przyrodnicze, techniczne, społeczne, po humanistyczne.

Przez cały rok szkolny organizujemy dla nich kilkanaście specjalistycznych warsztatów badawczych w czołowych polskich ośrodkach akademickich, seminaria humanistyczne, konsultacje, indywidualne staże w najlepszych laboratoriach i wreszcie – kilka wielodyscyplinarnych obozów naukowych. Wysyłamy ich także na zagraniczne imprezy naukowe, takie jak obóz w bazie rakietowej w północnej Norwegii, czy warsztaty przyrodnicze w Alpach.

Zajęcia prowadzą współpracujący z nami wybitni naukowcy i twórcy, którzy od lat powszechnie podkreślają, o ile ciekawsze są rozmowy z uczestnikami naszego programu (choćby i z gimnazjum), w zestawieniu z przeciętnymi studentami najlepszych nawet uczelni. Szczycimy się naszą skromną rolą łącznika między dwoma światami – młodych, zdolnych uczniów – często z małych miejscowości, gdzie nie można liczyć na wsparcie w odkrywaniu i rozwijaniu naukowych pasji, ze światem prawdziwej, dorosłej nauki – takiej spod znaku Nagród FNP, poważnych grantów i najbardziej aktualnych wyzwań stojących przed badaczami.

…wychowujemy naukowców!

Wśród nich są najmłodsi w Polsce profesorowie, zdobywcy prestiżowych grantów, pracujący na najlepszych uczelniach, setki wyróżniających się studentów i doktorantów. Niektórzy przyjeżdżają teraz na nasze imprezy z Caltechu, albo CERN-u.

Przyjeżdżają, bo wśród członków i współpracowników naszego stowarzyszenia szybko rośnie udział dawnych stypendystów. Wracają na obozy w nowej roli. Prowadzą zajęcia dla młodszych kolegów z programu, ale często biorą udział w innych inicjatywach, takich jak chociażby znakomite Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne. Nasi absolwenci nie zamykają się w laboratorium, są bardzo aktywni społecznie, sami bywają świetnymi popularyzatorami. Nasz program intensywnie promieniuje i oddziałuje na odległość.

Jeśli potraktować popularyzatorstwo nauki spraną, choć trafną metaforą „zaszczepiania bakcyla”, nasza działalność charakteryzuje się wyjątkową zakaźnością. Bierzemy na cel osobniki szczególnie podatne i przez wieloletnie, konsekwentne działania dbamy o wysoką zapadalność. W efekcie, mamy na koncie mnóstwo przypadków bardzo poważnych, zdecydowanie nieuleczalnych i zarażających dalej.

Nasz numer KRS to 0000044710.

Dziękujemy!

Obóz naukowy KFnrD

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
Strona internetowa:
https://fundusz.org
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 24 kwietnia 2019 do 25 maja 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.