Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wolontariat krótkoterminowy w K.A.N.E (Kalamata w Grecji)

14 maja 2019 12:28
Reklama
Reklama

Wolontariat zagraniczny „Make Children Smile” jest wspólnym projektem naszej fundacji, portugalskiej organizacji Equacao oraz greckiej organizacji Social Youth Devlopment (K.A.NE.) która działa w Kalamacie na południowo-zachodnim Peloponezie.

Zachęcamy do aplikowania na wolontariat wszystkie osoby, które w ramach międzynarodowej grupy polsko-portugalsko-greckiej chciałby pracować ze społecznością lokalną Kalamaty, szczególnie z młodzieżą i dziećmi (w tym osobami niepełnosprawnymi), jak również działać aktywnie na rzecz promocji idei wolontariatu.

Gdzie? – Kalamata, Grecja

Kto koordynuje projekt wolontariatu? – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

W jakiej organizacji będę wolontariuszem? - Social Youth Devlopment (K.A.NE.)

Ile będzie trwał projekt? – 23 dni (13/07 – 04/08/2019)

Ilu nas będzie? – 6 wolontariuszy z Polski oraz 6 wolontariuszy z Portugalii

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 28 maja br.

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila: Make Children Smile in K.A.NE.) na adres ewa.skowronska@frsp.eu

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

K.A.NE. jest pozarządową organizacją działającą od 2008 r. która aktywnie działa w obszarze edukacji, kultury, młodzieży, włączania społecznego oraz szkoleń zawodowych. Głównym celem organizacji jest wychowanie dzieci i młodzieży na aktywnych obywateli, jak również wsparcie ich rozwoju osobowego i zawodowego poprzez różnego rodzaju aktywności edukacyjne. Szczególnie K.A.NE. wspiera dzieci i młodzież zagrożone wyłączeniem społecznym. W ramach swojej działalności K.A.NE. utworzyło Centrum Młodzieżowe, które organizuje dla dzieci i młodzieży z Kalamaty szereg szkoleń, warsztatów seminariów. Współpracuje również z innymi organizacjami takimi jak KEFIAP (Centrum Rehabilitacyjne dla niepełnosprawnej młodzieży) oraz IPPOSHESI (Centrum Hippoterapii).

K.A.NE. jest również jedną z najstarszych organizacji goszczących w Grecji, posiadających ogromne doświadczenie w pracy z wolontariuszami i do tej pory z sukcesem brało udział w ponad 350 projektach wolontariackich (długo i krótkoterminowych).

AKTYWNOŚCI W RAMACH WOLONTARIATU

  • przygotowanie i organizacja działań dla lokalnej młodzieży (prowadzenie warsztatów, lekcji językowych, zajęć artystycznych, tanecznych, teatralnych),

  • przygotowywanie i prowadzenie razem z pracownikami KEFIAP i IPPOSHESI dla podopiecznych tych organizacji (warsztaty na temat różnych kultur, gotowania, robótek ręcznych, lekcje językowe, teatralne, zajęcia artystyczne, wspólne wycieczki do muzeum, galerii itp),

  • przygotowanie i prowadzenie razem ze specjalistami z K.A.NE. zajęć związanych z edukacją poza-formalną,

  • promocja idei wolontariatu, również w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (warsztaty, lokalne wydarzenia),

  • przygotowanie i organizacja Festiwalu Ulicznego (przygotowanie materiałów promocyjnych, komunikacja z artystami i zaproszonymi gośćmi, organizacja warsztatów i różnych aktywności w ramach Festiwalu, rejestracja wydarzenia poprzez nagrywanie czy robienie zdjęć).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

  • Wolontariusze będą zakwaterowani w hostelu, w dwuosobowych pokojach. Hostel będzie w pełni wyposażony w m.in. lodówkę, pralkę, centralne ogrzewanie, kuchenkę, wyposażenie kuchni, pościel, koce, poduszki, ręczniki itp.

  • Dofinansowanie kosztów podróży: 275 EUR w obie strony,

  • Transport lokalny zostanie zapewniony,

  • Wolontariusz otrzyma 125 EUR kieszonkowego raz 100 EUR na jedzenie.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Imię i nazwisko:
Ewa Skowrońska
Strona internetowa:
http://volo.frsp.eu/
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 14 maja 2019 do 28 maja 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.