Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak chemik tworzy dym, ogień i mieszankę wybuchową? Znajdź odpowiedź razem z dziećmi

15 maja 2019 13:01
Reklama
Reklama

Pomóż nam w organizacji wydarzenia!

Poszukujemy osób dyspozycyjnych 24 maja (piątek) w godzinach 9:00-13:00
*Miejsce: Wydział Nauk Społecznych, sala audytoryjna S-208, ul. Jana Bażyńskiego 4
*zgłoszenia: marta.kochanowicz@ud.edu.pl

Każdy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który w tym roku korzysta z naszych projektów edukacyjnych może zapisać swoich uczniów na Wykład Uniwersytetu Dzieci. Do wyboru jest aż 10 miast! Spotkamy się w Olsztynie, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Opolu i Białymstoku. Wykłady prowadzone są na wyższych uczelniach przez naukowców - ekspertów współpracujących z Uniwersytetem Dzieci

Jak chemik tworzy dym, ogień i mieszankę wybuchową?
Podczas wykładu będziemy świadkami licznych wybuchów, błysków i kolorowych reakcji. Poznamy świat chemii, który zaciekawia i inspiruje, a nawet… zadziwia! Sprawdzimy, jaka jest różnica pomiędzy watą, a superwatą oraz jakie reakcje zachodzą w lampie błyskowej. Dowiemy się, jak chemik tworzy dym i poeksperymentujemy, tworząc burzę w probówce i wywołując minieksplozję nadtlenku acetonu oraz gwałtowny rozkład nadtlenku wodoru pod wpływem katalizatora. Będzie dużo błysków i trzasków! Wszystkie pokazy chemiczne zostaną przeprowadzone pod czujnym okiem dr hab. Beaty Grobelnej i członków Naukowego Koła Chemików.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Uniwersytet Dzieci
Strona internetowa:
http://uniwersytetdzieci.pl
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 15 maja 2019 do 22 maja 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.