Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Centrum Nauki Kopernik. Zostań wolontariuszką / wolontariuszem Festiwalu Przemiany!

7 czerwca 2019 14:02
Reklama
Reklama

Przemiany to interdyscyplinarny festiwal poświęcony projektowaniu przyszłości. Poprzez wystawy, koncerty, wykłady i wydarzenia artystyczne krytycznie przyglądamy się zmianom zachodzącym wokół nas.

W tym roku spotykamy się w dniach 3–6 października. Tym razem skupimy się na temacie żywności. Zastanowimy się nad różnorodnymi kwestiami związanymi z przemysłem spożywczym, jaki znamy dziś i porozmawiamy o żywności przyszłości, z którą dopiero się oswajamy.

Od rewolucji rolniczej upłynęło 12 tys. lat – przez cały ten okres człowiek na wiele różnych sposobów kształtował świat naturalny, a w szczególności te jego elementy, którymi się żywił. Jak zatem rozumieć kwestie naturalności i sztuczności żywności? Czy żywność modyfikowana za pomocą inżynierii genetycznej różni się od żywności modyfikowanej przez człowieka na inne sposoby? Czy masowa produkcja mięsa in vitro zastąpi niebawem hodowlę przemysłową zwierząt? Czy wertykalne uprawy hydroponiczne upowszechnią się w miastach? Jak zmieni się nasza dieta, kiedy oprzemy ją na wynikach badań genomu i mikrobiomu – biologicznych czynników zawiadujących tym, jak nasze organizmy wykorzystują to, co jemy? Te i wiele innych pytań postawimy ekspertom z różnych dziedzin. Na festiwalu, oprócz ludzi nauki i techniki, pojawią się bowiem również dziennikarze, przedsiębiorcy, aktywiści, projektanci, artyści oraz prawnicy.

Do zadań wolontariuszy i wolontariuszek będzie należeć:

obsługa recepcji festiwalu;

oprowadzanie po wystawie;

udzielanie informacji i pomaganie uczestnikom Festiwalu.

W zamian oferujemy:

ubezpieczenie NNW;

zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

vouchery do Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium;

Wszystkie osoby przyjęte na wolontariat zostaną przeszkolone z obsługi wystawy oraz wiedzy ogólnej na tematy związane z festiwalem. Termin szkolenia: 21 września 2019 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY prosimy przesłać do piątku 30 czerwca

Informacje o Festiwalu Przemiany

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Centrum Nauki Kopernik
Imię i nazwisko:
Izabela Musiałkowska
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 7 czerwca 2019 do 28 czerwca 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.