Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Bezpłatny staż szkoleniowy "Terapia dzieci z autyzmem"

12 czerwca 2019 22:29
Reklama
Reklama

Dla kogo przeznaczony jest staż?

Staż przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych, którzy w ramach wolontariatu pragną uzyskać dodatkowe doświadczenie zawodowe oraz praktyczną wiedzę z zakresu terapii osób z autyzmem. Do uczestnictwa w stażu zachęcamy w pierwszej kolejności absolwentów studiów pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii lub osoby posiadające status studenta na wymienionych kierunkach.

Fundacja Autismo jako organizator gwarantuje bezpłatne szkolenie realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów oraz ofertę stałej współpracy dla najlepszych stażystów.

Czemu służy ten staż?

Celem stażu jest pomoc młodym osobom w rozpoczęciu praktyki zawodowej zorientowanej na wspieranie rozwoju dzieci ze spektrum autyzmu. Stażyści odbywają zajęcia, które są nadzorowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

Jak wygląda realizacja stażu?

Na pierwszym z nich stażysta obserwuje pracę terapeutów podczas pracy z dziećmi. Celem obserwacji jest zapoznanie się ze sposobem realizowania zajęć terapeutycznych, w tym:

  • z wiedzą z zakresu zachowań występujących u dzieci ze spektrum autyzmu w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych,
  • z wiedzą teoretyczną z zakresu metod, zasad i standardów prowadzenia terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Etap drugi to samodzielne prowadzenie zajęć pod opieką terapeuty prowadzącego. Stażysta prowadzi wówczas z dzieckiem zajęcia indywidualne i grupowe zgodnie z zasadami przedstawionymi mu na pierwszym etapie, a terapeuta udziela stażyście dalszych wskazówek dotyczących wykonywanej pracy, dotyczących:

  • poznania prawidłowego sposobu reagowania na zachowania dzieci w obszarach deficytowych i nadmiarów behawioralnych,
  • asystowania jako terapeuta „cień” podczas zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz wyjściach zorganizowanych,
  • planowania i prowadzenia zajęć grupowych dla dzieci ze spektrum autyzmu,
  • planowania i prowadzenia zajęć indywidualnych dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Jak długo trwa staż?

Realizacja stażu jest planowana indywidualnie. Minimalna ilość czasu, jaką musi poświęcić stażysta to 8 godzin tygodniowo przez cztery miesiące. Istnieje możliwość realizacji stażu w wymiarze 2 lub 3 dni tygodniowo. Mile widziane wykazywanie się większym zaangażowaniem.

Co daje staż?

Realizacja stażu daje uczestnikom zarówno wiedzę z zakresu terapii dzieci ze spektrum autyzmu , jak i doświadczenie współpracy z dzieckiem oraz z zespołem terapeutycznym. Uczestnicy otrzymują także certyfikaty uczestnictwa w stażu oraz w szkoleniach doskonalących.

Zakończenie stażu

Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia. Dokument informuje o rodzaju zajęć w jakich stażysta brał udział i prowadził. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest zrealizowanie przez stażystę programu stażu oraz przedstawia opinię opiekuna stażu na temat kompetencji, którymi uczestnik stażu się wykazywał. Najlepsi stażyści mogą otrzymać od Fundacji propozycję dołączenia do Zespołu Terapeutycznego.

Gdzie i kiedy można realizować staż?

Staż jest realizowany w siedzibie fundacji na Mokotowie (Sadyba). Można w nim uczestniczyć w ustalony dzień/dni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Jak zgłosić swoją kandydaturę w procesie rekrutacji?

Osoby, które pragną zgłosić chęć uczestnictwa w stażu proszone są o przesłanie swojego CV na adres e-mail: autismo@o2.pl

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Autismo
Strona internetowa:
http://www.autismo.pl
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 12 czerwca 2019 do 13 lipca 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.