Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Amelia - Aplikacja, która pomaga pomagać BEZINTERESOWNIE

30 września 2019 14:08
Reklama
Reklama

Stworzyliśmy aplikację mobilną Amelia. Aplikacja służy użytkownikom do znajdowania bezinteresownej pomocy w najbliższej okolicy - jak również okazji do udzielenia takiej pomocy. Aplikacja wyświetla prośby i oferty posortowane po odległości od użytkownika. Można zgłosić chęć pomocy, a następnie - po akceptacji twórcy - skontaktować się na czacie. Konta użytkowników są anonimowe, a korzystanie z aplikacji w pełni bezpłatne.

Przykłady użycia aplikacji:

  1. NGO poszukujące wolontariuszy mogłyby dodawać w Amelii własne ogłoszenia - dzięki temu potencjalni wolontariusze mogą łatwo sprawdzić, czy w ich okolicy nie ma okazji do tego typu pomocy. Np. schronisko może dodać ogłoszenie, że trzeba wyprowadzać pieski - wiele osób mieszkających w pobliżu schroniska nawet nie wie o tego typu możliwości pomocy. Przykłady można mnożyć
  2. mamy młodych dzieci - dawniej wzajemna pomoc mam była bardzo popularna - np. jedna mama zostawała z dziećmi drugiej, dzięki czemu mamy miały więcej czasu dla siebie. Obecnie mamy często czują się wykluczone, zostają w domach, prowadzą tryb życia zupełnie odmienny od trybu ich małżonków i znajomych, którzy pracują
  3. szkoła, uczelnia - wymiana notatek z wykładu, pomoc w nauce, wspólne aktywności
  4. osiedle - aplikacja może wspierać pomoc sąsiedzką, pomóc mieszkańcom w wykorzystaniu wzajemnego potencjału - zniesienie kanapy, skręcenie stołu, wywiercenie dziury, wspólna gra na gitarze - to wszystko może być możliwe dzięki Amelii

Dzięki Amelii chcemy poprawić spójność społeczną - dać ludziom narzędzie do efektywniejszego nawiązywaniu kontaktu w sprawach dla nich ważnych. Bezinteresowna pomoc jest przede wszystkim pretekstem do spotkania, nawiązania kontaktu z ludźmi, których tak wiele wokół nas, a z którymi zazwyczaj zaledwie się mijamy.

Aby ta wizja mogła stać się rzeczywistością, potrzebujemy pomocy w promocji Amelii. Amelia spełni swoją funkcję tylko w przypadku, kiedy będzie korzystać z niej dostatecznie wiele osób w danej okolicy. Organizacje zainteresowane pomocą i współpracą prosimy o kontakt. Pomocne jest już ściągnięcie aplikacji i dodanie ogłoszenia związanego z prowadzoną przez Państwa organizacją - dzięki temu nowi użytkownicy Amelii będą od razu widzieli, co dobrego mogą zrobić w swojej okolicy. Wszelka dodatkowa pomoc związana z udostępnieniem Amelii swojemu gronu odbiorców i wolontariuszy jest na wagę złota!

Poza Amelią niedługo ruszamy bardzo pokrewny projekt - akcelerator dla NGO. Więcej szczegółów później, sama Amelia jest m.in. pomyślana jako wstępny rodzaj takiego akceleratora. Jeśli są państwo zainteresowani także tym projektem, zapraszamy do kontaktu, wkrótce więcej szczegółów.

Wstępny projekt plakatu promującego Amelię

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja 314 Foundation
Imię i nazwisko:
Maciej Satkiewicz
Strona internetowa:
https://amelia.app
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 30 września 2019 do 31 października 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.