Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Reklama

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora – druga edycja” to warszawska inicjatywa finansowana ze środków m. st. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu budowanie prężnie działającej społeczności wolontariuszy, pomagających seniorom.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie, jeśli tylko

  • lubisz ludzi i jesteś otwarty na nowe znajomości
  • masz odrobinę wolnego czasu, który chcesz poświęcić innym
  • wierzysz, że jedno słowo i gest może zmienić życie drugiego człowieka

Czekamy na twoje zgłoszenie!

Komu pomagamy?

Pomagamy warszawskim seniorom, którzy nie mogą polegać na krewnych i nie mają przyjaciół, z którymi mogliby się spotkać. Nie obawiaj się! Tu nie chodzi o to, byś stał się ich opiekunem. Celem projektu jest namówienie warszawiaków, by zostali towarzyszami seniora, pomogli załatwić sprawę w urzędzie, poszli na spacer lub po prostu porozmawiali!

Seniorzy to przemili ludzie, którzy mają mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia i ogrom umiejętności do przekazania. I choć chcą się nimi podzielić, trudno jest im wyjść z inicjatywą. Dlatego czas to zmienić!

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Dla osób, które zdecydują się na poświęcenie swojego czasu seniorom, przewidziany jest system wsparcia w postaci m.in. superwizji, spotkań integracyjnych, konsultacji z gerontologiem, finansowania biletów do placówek kulturalnych, nagród w postaci szkoleń zawodowych, voucherów itp.

Jak wziąć udział w projekcie?

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Zgłoś się na stronie zalogujpomagaj.warszawa.pl i wypełnisz kwestionariusz. Po wysłaniu zgłoszenia, zostanie ono przeanalizowane w celu dopasowania seniora, który podziela twoje zainteresowania. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że podobnie chcecie organizować wspólny czas. To naprawdę proste!

Więcej informacji na zalogujpomagaj.um.warszawa.pl

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie Q Rozwojowi
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 5 listopada 2019 do 6 grudnia 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.