Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Animacja poszukuje osób do pomocy przy projekcie Praga Gada - Warszawa i zdalnie

8 listopada 2019 14:08
Reklama
Reklama

Fundacja Animacja poszukuje wolontariuszy i wolontariuszek chętnych do pomocy przy projekcie Praga Gada.

Zadania są zróżnicowane - dopasujemy je do Twoich możliwości i zainteresowań :)

Potrzebujemy osób do pomocy w Warszawie podczas naszych wydarzeń, a także do pomocy zdanej!

Szukamy osób obowiązkowych i otwartych. Nie wymagamy doświadczenia.

O Fundacji i projekcie:

Flagowym projektem Fundacji Animacja jest projekt Praga Gada. O co w nim chodzi? Docieramy (my czyli ekipa Fundacji Animacja) do gawędziarzy z prawobrzeżnej Warszawy, rejestrujemy ich opowieści, i adaptujemy je na różne teksty kultury. W latach 2012-2019 na komiksy. Seniorzy podczas wywiadów najchętniej wspominali czas swojego dzieciństwa i młodości, w sposób szczególny wyróżniając wydarzenia okresu II Wojny Światowej. Stąd decyzja, by im właśnie poświecić pierwszy album komiksowy pn. "Praga Gada. O wojnie!", historie obyczajowe z PRL-u zebrać w albumie nr 2: "Praga Gada. O pokoju". Zaś historie z okresu przedwojennego umieścić w albumie nr 3: "Praga Gada. O międzywojniu". Album nr 4: "Praga Gada Wiechem raz!" zawiera adaptacje praskich felietonów Wiecha z lat 30., w których odszukaliśmy tropy wskazane przez wspominających międzywojnie seniorów. To nie są typowe, nudne i źle narysowane antologie z komiksami historycznymi, o nie!

Tworzymy unikatową serię wydawniczą z myślą o starszej młodzieży i dorosłych. Autentyczne relacje, wysmakowane plastycznie kadry, zagraniczni twórcy, bezgotówkowa dystrybucja dla bibliotek!

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Animacja
Strona internetowa:
http://pragagada@gmail.com
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 8 listopada 2019 do 29 listopada 2019
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.