Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Dzięki temu ogłoszeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!

SZLACHETNA PACZKA to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Od 20 lat łączy Polaków wokół idei mądrej pomocy najbardziej potrzebującym. Paczka pomaga rodzinom i osobom samotnym wyjść z trudnej sytuacji i wspiera je w samodzielnym radzeniu sobie w życiu.O jej sile stanowią wolontariusze-Liderzy

Bez nich SZLACHETNA PACZKA nie dotarłaby do ludzi w potrzebie.

Teraz również Ty możesz być jednym z nich.

Tylko w ubiegłym roku w Paczce działało ponad 11 tys. wolontariuszy. Dzięki nim pomoc materialna o wartości prawie 46 mln zł trafiła do ponad 14,5 tys. Potrzebujących rodzin.

Kogo szukamy?

 • Osób, które mają inicjatywę i chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie
 • Lokalnych działaczy, którzy mają odwagę i siłę, by bezinteresownie pomagać i odmieniać historie najbardziej potrzebujących z lokalnej społeczności
 • Dynamicznych, odważnych, otwartych aktywistów, którzy – bez względu na swój wiek – chcą nabywać i rozwijać kompetencje społeczne i menadżerskie w działaniu, które ma wielki sens
 • Szukamy Ciebie, po prostu.

ZGŁOŚ SIĘ >>> ZOSTAŃ LIDEREM

Co robi Lider Paczki?

 • BUDUJE ZESPÓŁ SUPERW W DANYM REJONIE
  Jako Lider poznajesz osoby zgłaszające się do roli Wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej docierać do Rodzin i samotnych osób potrzebujących wsparcia. Koordynujesz działania SuperW, monitorujesz postępy.
 • POZNAJE HISTORIE RODZIN
  Reprezentując Paczkę w swoim rejonie, koordynujesz kontakt z lokalnymi instytucjami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących w Twojej okolicy.
 • CZUWA NAD PRZEBIEGIEM PACZKI W DANYM REJONIE
  Spotykasz się z Wolontariuszami i osobami odpowiedzialnymi za decyzje ważne dla Twojej okolicy – reprezentującymi administrację, biznes i instytucje społeczne. Nawiązujesz i rozwijasz współpracę z partnerami Paczki.
 • ORGANIZUJE WEEKEND CUDÓW W REJONIE
  Jako Lider odpowiadasz za to, by wszystkie Rodziny z twojego rejonu znalazły swoich Darczyńców. Pozyskujesz miejsce na magazyn paczek podczas grudniowego Weekendu Cudów, tworzysz harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do Rodzin oraz koordynujesz jego realizację.
 • BUDUJE SIEĆ WARTOŚCIOWYCH KONTAKTÓW OSOBISTYCH I ZAWODOWYCH
  Stajesz się ważnym członkiem lokalnej społeczności i budujesz wyjątkowe relacje osobiste, zawodowe i biznesowe. Nawiązujesz przyjaźnie i uczysz się działania zespołowego. Jesteś członkiem wielkiej, paczkowej drużyny, łączącej tych, którzy chcą zmieniać świat na lepsze.
 • ROZWIJA SWOJE KOMPETENCJE
  W pracy z SuperW rozwijasz zdolności społeczne i menadżerskie. Bierzesz udział w szkoleniach, masz okazję nabyć kompetencje cenione na rynku pracy: budowanie zespołu, zarządzanie projektem, planowanie czasu.

Uczymy

· Budowania i kierowania zespołem

· Zarządzania projektem

· Pracy z mediami

· Planowania i osiągania założonych celów

· Podejmowania decyzji

· Zarządzania czasem

Co zyskasz?

· WPŁYW
Twoje zaangażowanie będzie miało sens oraz da Ci ogromną satysfakcję i radość

· ROZWÓJ
Zdobędziesz unikalne doświadczenie i poszerzysz swoje kompetencje społeczne i menadżerskie

· KONTAKTY
Poznasz wyjątkowych ludzi i zbudujesz wartościowe relacje zawodowe i osobiste

Czego oczekujemy?

· Chęci do pomagania i zmieniania świata na lepsze

· Zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania

· Gotowości do działania w drużynie

Kiedy zaczniesz?

Dla organizacji i przebiegu Szlachetnej Paczki bardzo ważne jest jak najszybsze zebranie zgłoszeń do roli Lidera w każdym rejonie programu. Dlatego nie czekaj – zgłoś się już dziś!

ZGŁOŚ SIĘ >>> ZOSTAŃ LIDEREM

Im szybciej do nas dołączysz, tym więcej na tym skorzystasz. Będziesz mógł uczestniczyć we wszystkich wdrożeniach i profesjonalnie przygotowanych szkoleniach online dla wolontariuszy. Zyskasz czas na dobre zaplanowanie swojej pracy, zbudowanie zespołu i integrację z pozostałymi wolontariuszami. Doświadczysz też wszystkich ważnych wydarzeń, m.in. tzw. studniówki (uroczystej integracji wolontariuszy na sto dni przed otwarciem Bazy Rodzin, czyli udostępnieniem internetowego rejestru, z którego darczyńcy Paczki wybierają osoby, dla których przy Twoim wsparciu przygotują dedykowaną pomoc), samego otwarcia Bazy oraz współtworzenia „Weekendu Cudów” z wręczaniem Paczek potrzebującym.

Podejmiesz wyzwanie?

Wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się i nie chodzi w nim tylko o pomaganie. To udział w wielkiej zmianie rzeczywistości i okazja do poznania świetnych ludzi, z którymi można w życiu wiele zrobić. To również szansa na wszechstronny rozwój i zdobycie nowych kompetencji cenionych na rynku pracy.

Aż 79 proc. naszych wolontariuszy uważa, że udział
w projekcie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

ZGŁOŚ SIĘ >>> ZOSTAŃ LIDEREM

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie WIOSNA
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 15 lipca 2020 do 15 sierpnia 2020
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.