Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Dzięki temu ogłoszeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!

SZLACHETNA PACZKA to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Od 20 lat łączy Polaków wokół idei mądrej pomocy najbardziej potrzebującym. Paczka pomaga rodzinom i osobom samotnym wyjść z trudnej sytuacji i wspiera je w samodzielnym radzeniu sobie w życiu.

O jej sile stanowią wolontariusze. SuperW.

Bez nich SZLACHETNA PACZKA nie dotarłaby do ludzi w potrzebie.

Tylko w ubiegłym roku w Paczce działało ponad 11 tys. wolontariuszy. Dzięki nim pomoc materialna o wartości prawie 46 mln zł trafiła do ponad 14,5 tys. Potrzebujących rodzin.

Teraz również Ty możesz być jednym z nich!

ZGŁOŚ SIĘ >>> Zostań SUPERW

Zmieniaj historię takich osób jak pani Władzia. Samotna seniorka żyje bardzo skromnie, dlatego ciepłe obiady je od święta. W trakcie Weekendu Cudów SuperW przekazał pani Władzi niewielką kartkę. Wytłumaczył, że od teraz dzięki tej karteczce ktoś będzie przywoził jej ciepły obiad. Każdego dnia. Przez okrągły rok. – To teraz codziennie ktoś będzie mnie odwiedzał? Mnie? – mówiła ze łzami w oczach.

Kogo szukamy?

· Osób, które mają inicjatywę i chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie

· Lokalnych działaczy, którzy mają odwagę i siłę, by bezinteresownie pomagać i odmieniać historie najbardziej potrzebujących z lokalnej społeczności

· Dynamicznych, odważnych, otwartych aktywistów, którzy – bez względu na swój wiek – chcą nabywać i rozwijać kompetencje społeczne i menadżerskie w działaniu, które ma wielki sens

· Szukamy Ciebie, po prostu.

ZGŁOŚ SIĘ >>> Zostań SUPERW

Co robi Wolontariusz - SuperW Paczki?

· DOCIERA DO RODZIN W POTRZEBIE
SuperW odwiedza rodziny i osoby samotne żyjące w prawdziwej biedzie, w trudnej, niezawinionej sytuacji. Poznaje ich historie, opisuje je i wskazuje rodziny, które otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki.

· DAJE IMPULS DO ZMIANY
Postawa i zaangażowanie SuperW są nieraz ważniejsze niż materialna pomoc. Wolontariusze poprzez swoją pracę dają rodzinom impuls do zmiany, stwarzają szansę na pokonanie dotychczasowych trudności i na lepszą przyszłość.

· POMAGA MĄDRZE POMAGAĆ
Łączy osoby, które nigdy nie spotkałyby się w innych okolicznościach. Inspiruje ludzi do podjęcia roli Darczyńcy i pomaga im przygotować wsparcie adekwatne do potrzeb konkretnej rodziny w potrzebie.

· ROZWIJA SWOJE KOMPETENCJE
W pracy z rodzinami rozwija zdolności społeczne i organizacyjne. Będąc częścią drużyny Paczki i uczestnicząc w szkoleniach, ma okazję nabyć kompetencje cenione na rynku pracy.

· NAWIĄZUJE WARTOŚCIOWE ZNAJOMOŚCI
Współtworzy zespół wolontariuszy w danym rejonie, czyli “oddziale” Paczki. Staje się częścią wielkiej, paczkowej drużyny łączącej osoby o podobnych wartościach, które chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie.

Uczymy

· Zarządzania czasem

· Pracy zespołowej

· Skutecznej komunikacji

· Osiągania założonych celów

· Budowania relacji

Co zyskasz?

· WPŁYW
Twoje zaangażowanie będzie miało sens oraz da Ci ogromną satysfakcję i radość

· ROZWÓJ 
Zdobędziesz unikalne doświadczenie i poszerzysz swoje kompetencje

· KONTAKTY
Poznasz wyjątkowych ludzi i zbudujesz wartościowe relacje zawodowe i osobiste

Czego oczekujemy?

· Chęci do pomagania i zmieniania świata na lepsze

· Zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania

· Gotowości do działania w drużynie

Kiedy zaczniesz?

Dla organizacji i przebiegu Szlachetnej Paczki bardzo ważne jest jak najszybsze zebranie zgłoszeń do roli Lidera w każdym rejonie programu. Dlatego nie czekaj – zgłoś się już dziś!

ZGŁOŚ SIĘ >>> Zostań SUPERW

Im szybciej do nas dołączysz, tym więcej na tym skorzystasz. Będziesz mógł uczestniczyć we wszystkich wdrożeniach i profesjonalnie przygotowanych szkoleniach online dla wolontariuszy. Zyskasz czas na dobre zaplanowanie swojej pracy, zbudowanie zespołu i integrację z pozostałymi wolontariuszami. Doświadczysz też wszystkich ważnych wydarzeń, m.in. tzw. studniówki (uroczystej integracji wolontariuszy na sto dni przed otwarciem Bazy Rodzin, czyli udostępnieniem internetowego rejestru, z którego darczyńcy Paczki wybierają osoby, dla których przy Twoim wsparciu przygotują dedykowaną pomoc), samego otwarcia Bazy oraz współtworzenia „Weekendu Cudów” z wręczaniem Paczek potrzebującym.

Podejmiesz wyzwanie?

Wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się i nie chodzi w nim tylko o pomaganie. To udział w wielkiej zmianie rzeczywistości i okazja do poznania świetnych ludzi, z którymi można w życiu wiele zrobić. To również szansa na wszechstronny rozwój i zdobycie nowych kompetencji cenionych na rynku pracy.

Aż 79 proc. naszych wolontariuszy uważa, że udział
w projekcie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie WIOSNA
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 22 lipca 2020 do 22 sierpnia 2020
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.