Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Poszukujemy miejsc/partnerów do przeprowadzenia warsztatów dla młodzieży

6 sierpnia 2020 11:03
Reklama
Reklama

,,Dziś razem w szkole, jutro w pracy''
Warsztat mający na celu zwiększenie wrażliwości nastolatków na potrzeby osób z niepełnosprawnościami w funkcjonowaniu społecznym, głównie w pracy. Fundacja Sowelo szuka miejsc lub partnerów do przeprowadzenia warsztatów. Być może ktoś z Państwa chciałby urozmaicić swoje pół-kolonie lub inne zajęcia dla młodzieży tym niezwykle potrzebnym warsztatem. Chętnie się pojawimy w Poznaniu i okolicach (powiat poznański) :)

Opis warsztatu:

[Dla osób w wieku 15-19]
[Liczba warsztatów uzależniona od zainteresowania]
[W związku z sytuacją epidemiologiczną zapewniamy maseczki, płyny dezynfekujące]

Plan warsztatu:
📍 Ćwiczenia integracyjne i mini-wykład – warsztat prowadzony przez psychologa, mającego doświadczenie w pracy z młodzieżą
📍 Rozmowa z prelegentem – pracownik fundacji Sowelo poruszający się na wózku oraz połączenie on-line z osobami z fundacji Wózkowicze
📍 Bodystorming – na pierwszym spotkaniu uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić na jakie problemy może natrafić osoba poruszająca się na wózku
📍 Burza mózgów – będziemy wspólnie szukać rozwiązań i pomysłów na ułatwienie życia OzN w środowisku pracy i nie tylko.

Opis:

Generowanie pomysłów dotyczących większej dostępności przestrzeni społecznej dla OzN (także w zakresie form wsparcia, organizacji życia codziennego, przepisów prawa)

Bodystorming tzn. przełamanie wszelkich barier oraz wyjście poza strefę swojego komfortu. Na tym etapie wykorzystane zostaną urządzenia/sprzęty wspomagające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami (m.in. wózek inwalidzki, kule, laska, aplikacje komputerowe) oraz sprzęty/aplikacje/metody umożliwiające przeprowadzenie symulacji funkcjonowania osób z różnymi niepełnosprawnościami (m.in.aplikacja daltonizer-aplikacja symulująca ślepotę kolorów, metoda dialogu w ciemności, okulary ograniczające pole widzenia, opaski imitujących pełne niewidzenie, kombinezonu „pająk” do stymulacji czucia głębokiego przy uszkodzeniu centralnego układu nerwowego).

Warsztat ma na celu zwiększanie wrażliwości na sytuację i potrzeby osób z niepełnosprawnościami w funkcjonowaniu społecznym. Uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań prelegentom - OzN dotyczących różnych aspektów ich życia. Prelegenci będą przekazywać ich autentyczne doświadczenia związane z realizacją siebie w różnych rolach społecznych. Bezpośrednie spotkanie z prelegentami umożliwi poznanie się, przełamanie barier, i zbudowanie wzajemnego zaufania. Uczniowie zyskają świadomość, że osiągnięcie sukcesu życiowego mimo niepełnosprawności jest jak najbardziej możliwe. Stosunek młodych osób do potrzeb OzN będzie miał wpływ na sytuację OzN w pracy. Niedługo staną się przecież współpracownikami, pracodawcami lub pracownikami OzN.

📍 Dla prelegentów: jeśli ktoś miałby ochotę opowiedzieć o swojej pracy, funkcjonowaniu społecznym i innych kwestiach dotyczących sytuacji osób z niepełnosprawnościami to zachęcamy do kontaktu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Macie pytania - piszcie lub dzwońcie:
👱‍♂️Tomasz Szulda
📧t.szulda@gmail.com
☎️690-174-957

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja SOWELO
Imię i nazwisko:
Tomasz Szulda
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 6 sierpnia 2020 do 5 września 2020
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.