Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Znasz język rosyjski? Pomożesz nam w pracy zdalnej z chorymi dziećmi?

1 sierpnia 2020 11:05
Reklama
Reklama

Fundacja SMA od 2013 roku wspiera dzieci i dorosłych chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) - ciężką chorobę rzadką pojawiającą się w niemowlęctwie albo wczesnym dzieciństwie. Została założona przez rodziców chorych dzieci i w całości opiera się na pracy społecznej wolontariuszy - głównie rodziców oraz dorosłych chorych.

Odkąd w 2019 roku wprowadzono w Polsce możliwość nowoczesnego leczenia rdzeniowego zaniku mięśni, do naszego kraju zaczęły przyjeżdżać rodziny z chorymi dziećmi zza wschodniej granicy, gdzie takie leczenie nie jest dostępne. Zdajemy sobie sprawę, że rodziny te nierzadko potrzebują pomocy, zwłaszcza dotyczących procesu leczenia w Polsce, oraz zachęt do brania udziału w projektach i działaniach Fundacji SMA. Czasem też są całkowicie samotne, pozostawione same sobie i nie wiedzą, dokąd się zwrócić.

Poszukujemy osoby, która razem z nami będzie pracować z rosyjskojęzycznymi rodzinami z chorymi dzieci. Praca wymaga komunikatywnej znajomości języka rosyjskiego i będzie w całości zdalna (mail, telefon).

Zadania:

 • Bycie pierwszym punktem kontaktu mailowego i telefonicznego dla rodzin rosyjskojęzycznych
 • Rozpoznawanie potrzeb danej rodziny i, razem z zespołem Fundacji, przygotowywanie interwencji
 • Przygotowanie wykazu podmiotów, które oferują pomoc osobom w podobnej sytuacji (urzędów, innych organizacji społecznych, kościołów itp.)
 • Przygotowywanie komunikatów na stronę Fundacji w jęz. rosyjskim, przygotowywanie tłumaczeń krótkich tekstów (np. formularzy zgłoszeniowych do projektów)

Aby móc realizować te zadania, osoba będzie współpracować z obecnymi organizatorami/organizatorkami rosyjskojęzycznych rodzin SMA (głównie w mediach społecznościowych), a także prowadzić korespondencję, w tym z polskimi urzędami, szpitalami, konsulatami itp.

Dodatkowo prosimy o dostępność online (do ewentualnej pomocy przez internet lub tłumaczeń na czacie) w wybranych godzinach w dniach 28-29 sierpnia w trakcie organizowanej przez nas konferencji online.

Wymagania:

 • Znajomość języków polskiego i rosyjskiego w mowie i piśmie - co najmniej poziom komunikatywny
 • Umiejętność pracy samodzielnej z minimalnym nadzorem
 • Ogromnym plusem będzie wcześniejsze doświadczenie w pracy z imigrantami bądź osobiste doświadczenie jako imigrant
 • Cechy charakteru/osobowości: samodzielność, kreatywność, komunikatywność, elastyczne podejście do wyzwań
 • Komunikatywność w mowie i w piśmie, wysoka kultura komunikacji, umiejętności korporacyjne (używanie maila służbowego, kalendarza, autorespondera itp.)
 • Odporność na stres, zwłaszcza związany z chorobą i niepełnosprawnością dzieci i dorosłych oraz z polskimi absurdami
 • Dużo empatii!

Czas pracy zadaniowy - nieraz wiele kilka dni nic się nie dzieje, a potem pojawia się kilka pilnych przypadków naraz, albo jeden czasochłonny.

Co oferujemy?

 • Ogromną satysfakcję z realnego pomagania, pracę w fajnym zespole ludzi z pasją
 • Telefon służbowy lub system do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych
 • Zwroty kosztów podróży, gdyby z jakiegokolwiek powodu podróż okazała się niezbędna
 • Udział w dwudniowym spotkaniu integracyjnym
Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja SMA
Strona internetowa:
http://www.fsma.pl
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 1 sierpnia 2020 do 1 września 2020
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.