Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Wolontariusze do projektu „E-senior 2.0 Międzypokoleniowa cyfryzacja Warszawy"

16 października 2020 15:35
Reklama
Reklama

Fundacja „Znajdź Pomoc” poszukuje 10 wolontariuszy do projektu „E-senior 2.0 Międzypokoleniowa cyfryzacja Warszawy – poziom podstawowy” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

Zapraszamy do współpracy młodzież i studentów w wieku 14-25 lat z warszawskich szkół średnich i wyższych, chcących zaangażować się społecznie i poświęcić swój wolny czas na pomoc osobom starszym w nadążaniu za zmieniającą się rzeczywistością. 

Termin realizacji projektu: 06.2020 – 12.2021

Celem projektu jest podniesienie samodzielności osób starszych poprzez zapewnienie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat możliwości i korzyści, jakie daje korzystanie z komputera i Internetu oraz podniesienie umiejętności cyfrowych mieszkańców Warszawy w wieku powyżej 60. roku życia. 

W ramach projektu organizowane są tematyczne kursy komputerowe, na których seniorzy poznają podstawy obsługi komputera i Internetu, uczą się wysyłać wiadomości e-mail oraz wykorzystywać tę wiedzę w samorozwoju i codziennych działaniach. 

Kursy prowadzone są przez profesjonalnych trenerów – Animatorów Integracji Cyfrowej. 
Zadaniem wolontariuszy jest wsparcie trenerów w prowadzeniu zajęć dla 4-8-osobowych grup seniorów, co pozwoli na bardziej zindywidualizowane podejście do szkoleń i zwiększy ich skuteczność. 

W razie potrzeby dla grupy wolontariuszy zostaną zorganizowane warsztaty (20 godz.):

  • z komunikacji interpersonalnej,
  • z metodyki i specyfiki prowadzenia zajęć z osobami starszymi,
  • warsztaty integracyjne z Animatorami Integracji Cyfrowej, podczas których poznasz prowadzących kursy i innych wolontariuszy oraz stworzysz wspólnie z nimi scenariusze poszczególnych kursów.

Nasza współpraca będzie opierać  się na porozumieniu o wykonywaniu świadczeń wolontariackich. Poszukujemy osób które zechcą nas wspierać co najmniej przez 1 miesiąc (okres trwania jednego kursu). Na tej podstawie wystawiane jest zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Regulamin, formularz rekrutacyjny do wypełnienia oraz szczegółowe informacje o poszczególnych kursach, w tym lokalizacja i terminy przeprowadzenia zajęć, znajdują się na stronie projektu.

Jeśli jesteś osobą cierpliwą i empatyczną, posiadasz duże zdolności komunikacyjne i jesteś zainteresowany współpracą – skontaktuj się z nami!  

Osoba do kontaktu: Lena Nesenenko, e-mail: l.nesenenko@znajdzpomoc.pl, tel. 577 858 333.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja "Znajdź Pomoc"
Imię i nazwisko:
Lena Nesenenko
Strona internetowa:
http://www.znajdzpomoc.pl
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 16 października 2020 do 16 listopada 2020
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.