Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Reklama

Jest rok 2020. Twoi rodzice pamiętają jeszcze, jak chodzili na zakupy z koszykiem wiklinowym, a Twoi dziadkowie opowiadają Ci o tym, jak chodzili po warzywa i nabiał (koniecznie ze swoją szklaną butelką!) do sąsiada dwa domy dalej. Opowiadają, jak potrafiły pachnieć pola i ogrody, a jak smakować pomidory. To było zaledwie 20, 50 lat temu…

Jest rok 2030. Wchodzimy do budynku ,,Muzeum Supermarketu”. Które z naszych zachowań, postaw, produktów, które wiodły prym w 2020 roku przeszło już do historii? Grupa artystów, edukatorów permakultury i agroekologii oraz ochotników stworzy w ramach projektu wystawę on-line ,,Muzeum Supermarketu”. Pierwsza ścieżka muzeum dotyczyć będzie krytycznej refleksji nad ,,kulturą supermarketu” – kulturą, która jest oparta wyłącznie na monokulturze, wygodzie i bezwzlędnym (wy)zysku. Druga ścieżka wystawy przedstawiać będzie istniejące alternatywy – te rozwiązania polityki żywnościowej, które bazują na modelach suwerenności żywnościowej i solidarności.

Możesz być jednym z artystów - współtwórców muzeum!

Więcej informacji znajdziesz w pliku "call for artists" - TUTAJ.

Informacje o projekcie w języku angielskim TUTAJ.

Projekt realizowany będzie do grudnia 2021, wspólnie z artystami, edukatorami permakultury i organizacjami z Hiszpanii, Ukrainy, Niemiec i Czech. Nasze organizacje partnerskie to Asociación La Bolina z Hiszpanii, Lebende Samen – Living Seeds from Germany, Permaculture Ukraine z Ukrainy, Asociace místních potravinových iniciativ z Czech oraz Biennale Warszawa. Projekt współfinansowany jest ze środków European Cultural Foundation.

Dlaczego kultura supermarketu wymaga głębokiego przemyślenia i zmiany? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Agro-Perma-Lab
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 8 stycznia 2021 do 22 stycznia 2021
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.