Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Dzięki temu ogłoszeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!

Zespół Odmiany się powiększa! Za nami pierwszy pełny rok działalności. Dużo się w nim wydarzyło:

 • Przyznałyśmy 15 grantów w naszym pierwszym konkursie dla lokalnych społeczności LGBT+
 • Ustanowiłyśmy fundusz kryzysowy po wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu w związku z aresztowaniem Margot. Sfinansowałyśmy z niego m.in. granty na wsparcie psychologiczne i interwencję kryzysową.
 • Otrzymałyśmy nagrodę LGBT+ Diamonds Awards
 • Kolektyw Stop Bzdurom przekazał nam 200 tys. zł na nasze konkursowe granty oraz wsparcie ważnych dla nich inicjatyw
 • Podwoiła się liczba osób, które regularnie działają z nami dla Odmiany. To już ponad 80 osób, które wspierają nas co miesiąc darowizną

W tym roku czeka nas jeszcze więcej pracy. Dlatego szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu i poprowadzi działania komunikacyjne Funduszu: skoordynuje prace nad naszą strategią komunikacyjną, rozwinie nasze kanały w mediach społecznościowych, zadba o szeroką widoczność Funduszu online i offline, w tym szczególnie o widoczność historii naszych grantobiorców, wesprze zespół fundraisingowy w komunikacji z darczyńcami.

Co to oznacza w praktyce?

 1. Poprosimy Cię w pierwszej kolejności o uruchomienie w naszym zespole pracy nad strategią komunikacyjną, która stanie się dla Ciebie i dla wszystkich osób w zespole przewodnikiem do bieżącej pracy w tym obszarze. Możesz liczyć tutaj na szczególne wsparcie Zarządu oraz naszej doradczyni ds. komunikacji.
 2. Oddamy w Twoje ręce nasze kanały w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn, z zadaniem ich rozwinięcia w oparciu o naszą wspólną pracę z pkt. 1 oraz własne pomysły.
 3. Poprosimy Cię o wsparcie w rozbudowie naszej strony internetowej, w tym zadbanie o część jej treści, materiały wizualne, kwestie SEO i promocję w Google AdWords. Tutaj dostaniesz wsparcie od Zarządu, badaczki strony, projektanta UX i programistów.
 4. Widoczność Funduszu offline to kwestia bardzo problematyczna w dobie pandemii. Wierzymy jednak, że jeszcze niejeden marsz czy piknik równości przed nami. Liczymy tutaj na Twoje pomysły!
 5. Fundusz wspiera wiele wspaniałych osób i grup, które robią ważne rzeczy dla społeczności LGBT+ w różnych częściach Polski. Poprosimy Cię o współtworzenie opowieści o ich pracy w formie tekstów oraz materiałów foto i wideo (własnych lub zleconych).
 6. Nie byłoby Funduszu gdyby nie nasi darczyńcy. O to, by wiedzieli, jaką zmianę z nami osiągają w pracy dla społeczności LGBT+ dba nasz zespół fundraisingowy. Poprosimy Cię o wsparcie we wspólnej refleksji nad tym, jak możemy robić to lepiej.

Jakich umiejętności poszukujemy?

 1. Doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, w tym szczególnie doświadczenia w prowadzeniu komunikacji w mediach społecznościowych.
 2. Podstawowej obsługi programów graficznych (najchętniej Canva PRO).
 3. Znajomości wyzwań, z którymi zmaga się społeczność LGBT+ w Polsce.
 4. Samodzielności i odwagi w podejmowaniu decyzji i realizacji własnych pomysłów.
 5. Relacyjności – umiejętności nawiązywania i rozwijania dobrego i życzliwego kontaktu z osobami ze społeczności Funduszu, w tym szczególnie z osobami współpracującymi z Funduszem, grantobiorcami, darczyńcami oraz osobami działającymi w innych organizacjach LGBT+.
 6. Akceptacji dla wartości Funduszu: solidarności, różnorodności, siły, zrozumienia i bliskości.

Dużym plusem będzie:

 1. Doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT+ lub innych grup mniejszościowych.
 2. Doświadczenie w prowadzeniu działań fundraisingowych.
 3. Znajomość takich narzędzi jak: WordPress, Google Analytics, Google AdWords, HotJar, GetResponse, Salesforce.

Co oferujemy?

 • Wynagrodzenie w kwocie 4000 zł netto za pracę w wymiarze 4/5 etatu. Z możliwością zwiększenia do pełnego etatu wraz z rozwojem Funduszu.
 • Umowa o pracę lub zlecenie – zależnie od Twojej decyzji – na czas określony (12 miesięcy) z możliwością przedłużenia.
 • Własny budżet na działania komunikacyjne.
 • Sfinansowanie szkoleń, które będą ważne dla rozwoju Twoich umiejętności.
 • Pracę w zespole osób, które potrafią słuchać, szanują swoje zdanie, nie oczekują pracy po godzinach, w weekendy czy święta państwowe. Osób, które dobrze identyfikują czynniki prowadzące do wypalenia aktywistycznego i potrafią im zaradzić.
 • Pracę z sensem i poczuciem sprawczości. Przekonasz się o tym bardzo szybko nawiązując relacje z naszymi grantobiorcami i darczyńcami 
 • WAŻNE: Praca o charakterze zdalnym – niezależnie od sytuacji pandemicznej. Nie musisz mieszkać w Warszawie, by dołączyć do naszego zespołu.

Jak się zgłosić?

Prześlij nam swoje zgłoszenie w formacie PDF na adres kontakt@dlaodmiany.org.pl do 28 stycznia (do godz. 12.00). W zgłoszeniu poprosimy Cię jedynie o odpowiedź na dwa pytania:

1. Jakie jest Twoje dotychczasowe doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku? (Jeżeli możemy gdzieś zobaczyć efekty Twojej pracy to podaj koniecznie linki)
2. Jakie widzisz wyzwania w kształtowaniu narracji o osobach LGBT+ w Polsce?

Zgłoszenie nie powinno przekraczać trzech stron znormalizowanego maszynopisu. Na końcu powinno zawierać klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Z naszą Polityką Prywatności zapoznasz się tutaj.

Jak będziemy procedować?

 • do 28 stycznia (do godz. 12.00): czekamy na Twoje zgłoszenie
 • do 4 lutego: wybrane osoby zapraszamy do wykonania zadania rekrutacyjnego
 • 8-9 lutego: przesyłamy zadanie rekrutacyjne (w formule online)
 • 15-17 lutego: spotykamy się online z wybranymi osobami
 • do 22 lutego: podajemy ostateczną informację o wyniku rekrutacji
Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundusz Dla Odmiany
Strona internetowa:
https://dlaodmiany.org.pl
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 12 stycznia 2021 do 26 stycznia 2021
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.