Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Reklama

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc „LOS” organizacji pożytku publicznego bardzo serdecznie dziękują Państwu za wieloletnie przekazywanie 1% podatku w PIT na cele statutowe Stowarzyszenia.

                Informujemy Państwa ze smutkiem, że w 2021 r. została podjęta przez Walne Zebranie Członków uchwała o likwidacji Stowarzyszenia, dlatego prosimy o nie przesyłanie na nasze konto 1 % podatku za 2021 rok.

                 Na tę decyzję  złożyło się wiele przyczyn, między innymi brak pacjentów z powodu pandemii i ograniczenia sanitarne, odmowa Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na odnowienie kontraktu na wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych w naszym Zakładzie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym, co przyniosło liczone w dziesiątkach tysięcy złotych straty w 2020 i w 2021 roku. Kolejna przyczyna to względy osobiste Prezesa Stowarzyszenia, czyli podeszły wiek, ciężka choroba i brak sił do dalszego prowadzenia przypisanej funkcji.

                Ponieważ nikt z członków Zarządu nie wyraził zgody na przejęcie stanowiska Prezesa, koniecznym było zakończenie działalności.

                 Aby nie zmarnować naszej trzydziestoletniej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych i nie dopuścić do roztrwonienia majątku Stowarzyszenia, Zebranie Ogólne Członków  postanowiło przekazać środki majątkowe pozostałe po likwidacji Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc „LOS” na rzecz Caritas Polska – Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Cele działalności zawarte w Statucie Stowarzyszenia „LOS” są zbieżne z misją Caritas, co gwarantuje kontynuowanie założeń Stowarzyszenia „LOS” i utrzymanie rehabilitacji w Zakładzie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym  imienia św. Jana Pawła II.

Za Zarząd Stowarzyszenia „LOS”

Prezes:    Tadeusz Porada         

za    https://los-olsztyn.pl/podziekowanie-za-1-za-2020-rok/

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie Ludzi Otwartych Serc "LOS"
Imię i nazwisko:
Tadeusz Porada
Strona internetowa:
http://www.los-olsztyn.pl
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 6 stycznia 2022 do 6 lutego 2022
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.