Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Reklama
Reklama

PODARUJ TROCHĘ SWOJEGO CZASU SAMOTNYM, WARSZAWSKIM SENIOROM

Dołącz do grona wolontariuszy III edycji projektu „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora".

W stolicy mieszka wielu seniorów, którzy są samotni, nie mogą polegać na krewnych i nie mają przyjaciół. Zostań towarzyszem osoby starszej i spraw, by jej życie stało się radośniejsze. Zagraj w warcaby, pomóż w dotarciu do lekarza. Wyjdźcie razem do teatru lub po prostu porozmawiajcie przy szklance gorącej czekolady!

To Wolontariusz określa ile czasu może podarować i jakie zainteresowania chciałby wspólnie realizować.  Jeśli zatem lubisz ludzi i jesteś otwarty na nowe znajomości oraz wierzysz, że małe gesty mają moc - wejść na stronę zalogujpomagaj.um.warszawa.pl - poznaj szczegóły i wypełnij formularz „Zgłoś się”.

Po wysłaniu zgłoszenia, zostanie ono przeanalizowane w celu dopasowania seniora, który podziela Twoje zainteresowania. Pracownik wybranego ośrodka pomocy społecznej zaprosi Cię na spotkanie, by omówić szczegóły. To naprawdę proste!

Dlaczego warto dołączyć do grona wolontariuszy?

Bo dobro powraca a pomaganie daje dużo pozytywnej energii. Ponadto dla wolontariuszy przewidziany jest atrakcyjny system wsparcia m.in.:

  • szkolenia z zakresu pracy z osobami starszymi
  • spotkania integracyjne wolontariuszy i seniorów, np. wspólne wyjścia do kawiarni
  • superwizje grupowe
  • indywidualne konsultacje z gerontologiem/psychologiem
  • możliwość skorzystania z biletów na różne wydarzenia kulturalne
  • wizyty u fryzjera, manicurzystki, podologa dla par wolontariusz-senior
  • możliwość otrzymania pomocy rzeczowych potrzebnych do realizowania wspólnych zainteresowań, np. artykuły do prac rękodzielniczych, gry, podpórka dla seniora

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” finansowany jest ze środków m. st. Warszawy, a w jego realizacje zaangażowane jest Stowarzyszenie Q Rozwojowi oraz warszawskie ośrodki pomocy społecznej.

III edycja projektu trwa do 31.12.2023.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie Q Rozwojowi
Imię i nazwisko:
Agata Bąk
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 1 sierpnia 2022 do 1 września 2022
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.