Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Praca z mediami społecznościowymi i tradycyjnymi oraz komunikacja projektu Klimat dla Rolnictwa

14 września 2022 16:25

Fundacja Kohezja zatrudni osobę do pracy z mediami społecznościowymi i tradycyjnymi oraz komunikacją na rzecz projektu Klimat dla Rolnictwa. Jest to inicjatywa której celem jest budowanie sojuszy pomiędzy środowiskiem aktywistycznym i rolniczym. Wierzymy, że aktywiści klimatyczni i rolnicy mają wspólne cele i razem są w stanie prowadzić skuteczniejsze działania w kontekście kryzysu klimatycznego aby doprowadzić do mobilizacji rządu na rzecz mitygacji szkód spowodowanych zmianami klimatycznymi, adaptacji i bezpieczeństwa, w tym żywnościowego. Po więcej informacji na temat projektu, zachęcamy do odwiedzenia strony WWW.

Szukamy jednej osoby na pełen etat bądź dwóch do podziału obowiązków - jeśli więc nie spełniasz 100% naszych potrzeb, nie przejmuj się: śmiało aplikuj i uczciwie powiedz na czym się znasz i jak możesz wesprzeć nasz zespół :)

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie działań komunikacyjnych projektu Klimat dla Rolnictwa, w razie wolnej dostępności czasowej wsparcie innych projektów Fundacji
  • Praca z aktywistami udzielającymi się przy projekcie i wsparcie komunikacyjne ich działań
  • Prowadzenie profili social media (minimum Facebook, Instagram)
  • Redagowanie materiałów tekstowych, w tym przemówień, notatek prasowych, materiałów na social media i aktualizacja treści na stronie Internetowej projektu
  • Współpraca z resztą zespołu w zakresie prac nad strategią komunikacji i wdrażanie jej
  • Nawiązywanie współpracy z innymi organizacjami oraz influencerami
  • Okazjonalnie konfiguracja i prowadzenie live streamów i webinarów
  • Obsługa skrzynek mailowych projektu, prowadzenie korespondencji
  • Przygotowywanie podsumowań prowadzonych działań oraz raportów

Jakich cech i umiejętności szukamy?

  • Umiejętność samodzielnego planowania swojej pracy i realizowania założonych celów - potrzebujemy osoby która chce się zaangażować w nasz projekt i nie potrzebuje ciągłego nadzoru
  • Zainteresowanie tematami z pogranicza rolnictwa i klimatu, podstawowa wiedza w tym zakresie
  • Stale aktualizowana znajomość mechanizmów działania mediów społecznościowych, minimum Facebook i Instagram
  • Umiejętność pracy z narzędziami biznesowymi mediów społecznościowych: znajomość algorytmów, praca z zasięgami, zaawansowana konfiguracja reklam i grup docelowych
  • Umiejętność przygotowywania materiałów graficznych zgodnych z brandem projektu (minimum obsługa Canvy)
    Doświadczenie w pracy z mediami tradycyjnymi i docierania z komunikatami do odbiorcy masowego
  • Umiejętność planowania działań i pracy kampanijnej, analizowania danych i wyciągania wniosków

Mile widziane

  • Lekkie pióro, umiejętność pisania dłuższych tekstów w tematyce projektu
  • Doświadczenie aktywistyczne bądź rolnicze
  • Znajomość podstawowych zasad pisania tekstów z uwzględnieniem SEO
  • Znajomość programów graficznych, umiejętność składania publikacji PDF
  • Umiejętność pracy z plikami audio/wideo
  • Umiejętność pracy z Twitterem, TikTokiem, YouTubem

Co oferujemy

  • Na ten moment budżet na tę rolę wynosi do 5230zł brutto, w zależności od wymiaru czasowego i doświadczenia
  • Praca zdalna w elastycznych godzinach
  • Praca w zespole zaangażowanych aktywistów, wierzących w to co robią
  • Praca w zespole na równościowych warunkach - wpływ na kierunki działań i rozwoju projektu oraz Fundacji

Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie CV wraz z kilkoma zdaniami o sobie i swoich doświadczeniach na adres kontakt@kohezja.org

O nas

Fundacja Kohezja jest małą, choć dynamicznie rozwijającą się organizacją, założoną przez grupę aktywistów doświadczonych w realizowaniu projektów z zakresu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i demokratycznego. Naszą pracę opieramy o zasady samoorganizacji oraz partycypacji. Aktualnie prowadzimy projekty zajmujące się tematyką kryzysu klimatycznego oraz wspieraniem queerowego aktywizmu.

Baner Klimat dla Rolnictwa - wspólne cele, wspólne wyzwania

Ogłoszeniodawca:
Fundacja Kohezja
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 14 września 2022 do 15 października 2022