Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Nabór do 13. edycji programu PSIK Social Business Accelerator

2 kwietnia 2024 16:49
Dzięki temu ogłoszeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!

Dla liderów i liderek organizacji, które chcą zwiększyć swój wpływ społeczny i skalę oddziaływania.

Zapraszamy do programu mentorskiego Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) dla organizacji społecznych, który oferuje indywidualną współpracę z najbardziej doświadczonymi inwestorami kapitałowymi działającymi w Polsce.

Informacje o programie

Program PSIK Social Business Accelerator (SBA) łączy organizacje pozarządowe i menedżerów zarządzających funduszami private equity / venture capital (PE/VC). Dzięki programowi, organizacje, które pracują nad rozwiązywaniem ważnych problemów społecznych, mogą skorzystać ze wsparcia mentorek i mentorów  –  doświadczonych menedżerów funduszy.

Istotą SBA jest osobiste i pro bono zaangażowanie profesjonalistek i profesjonalistów zarządzających funduszami.  Pracują oni indywidualnie z liderami i liderkami wybranej organizacji społecznej w trakcie rocznej edycji programu (z możliwością przedłużenia do 3 lat), oferując m.in.  wsparcie w takich obszarach jak: planowanie strategiczne, długoterminowe finansowanie, planowanie przepływów gotówkowych, zarządzanie operacyjne i finansowe, planowanie sukcesji, budowa marki, rozwój zespołu czy restrukturyzacja.

Program został uruchomiony w 2011 roku przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, we współpracy z Ashoką. Obecnie jest zarządzany wspólnie przez PSIK 
Fundację Valores – pierwszy polski fundusz venture philanthropy. 

Warunki naboru

Do udziału w programie PSIK SBA zapraszamy organizacje, które: 

 • mają silny i zmotywowany zespół.
 • oddziałują lub planują oddziaływać na polityki społeczne w obszarze, którym się zajmują,
 • oferują sprawdzone rozwiązania, które mają potencjał do zwiększenia skali działalności oraz do osiągnięcia większego oddziaływania społecznego,
 • prowadzą pracę bezpośrednią z grupami wykluczonymi społecznymi lub w ryzyku wykluczenia,
 • zajmują się ważnym problemem społecznym występującym w dużej skali,

Kryteria szczegółowe: 

 • Liczba beneficjentów działań organizacji rocznie przekracza 100 osób.
 • Budżet organizacji w 2023 i  2022 roku przekroczył 500,000 PLN.
 • Przynajmniej pięciu pracowników organizacji zatrudnionych jest w pełnym wymiarze godzin, w tym jest przynajmniej jedna osoba z zarządu.
 • W działania organizacji zaangażowane są aktywnie przynajmniej dwie osoby 
  z zarządu.

Liderów organizacji, które są zainteresowane udziałem w programie PSIK SBA prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>>> APLIKUJ 

Termin na przesyłanie zgłoszeń: 6 maja 2024.

Informacje o 13. edycji programu PSIK SBA

Trzynasta edycja programu będzie trwać od września 2024 do czerwca 2025. Spotkania z mentorem odbywają się co najmniej raz w miesiącu, ich terminy uzgadniają wspólnie mentor i liderzy organizacji. Współpraca rozpoczyna  się od stworzenia listy problemów i wyzwań, nad którymi chcą pracować. W centrum ich uwagi jest zawsze zwiększenie wpływu społecznego organizacji. Większość mentorów mieszka w Warszawie i w miarę możliwości zachęcamy zarówno do spotkań on-line jak i do osobistych. Program SBA nie zwraca kosztów podróży. 

W trakcie trwania programu zaplanowane są dwa spotkania wszystkich uczestników i uczestniczek 13. edycji programu: spotkanie otwierające (wrzesień) oraz spotkanie semestralne (luty/marzec). Wszystkie spotkania uczestników odbywają się on-line i są obowiązkowe. Liderzy organizacji na bieżąco informują managerkę programu PSIK SBA o przebiegu współpracy.

Przed końcem 13. edycji lider i mentor wspólnie podejmują decyzję o tym, czy chcą kontynuować współpracę w kolejnej edycji. 

Rekomendacje dotychczasowych uczestników programu:

“Wysokie kompetencje mentora umożliwiły podjęcie wspólnej pracy nad zasadniczymi tematami, które były nieuregulowane w stowarzyszeniu praktycznie od początku, co uniemożliwiało jego rozwój. ”

Krzysztof Gąsiorowski, Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka

„Program jest bardzo dobrze dopasowany do potrzeb organizacji pozarządowych w Polsce i jest kwintesencją mądrego zaangażowania biznesu we wspieranie działań społecznych. Dołączając do programu mieliśmy wrażenie jakbyśmy uczestniczyli w inicjatywie podobnej do tych, które mogliśmy obserwować w USA, gdzie do rozwoju NGO podchodzi się jak do rozwoju firmy, co w naszej organizacji uważamy za właściwe podejście – szczególnie w kontekście konieczności uniezależniania się NGO od środków rządowych.”

Piotr Bystrianin, Fundacja Ocalenie

„Program pozwolił nam znaleźć inną na perspektywę na nasze działania. Dzięki przykładom ze świata biznesu mogliśmy przyjrzeć się naszym strategiom i zacząć działać bardziej efektywnie.” 

Justyna Mańkowska, Fundacja Katarynka

Dodatkowe informacje:

Kontakt mailowy: iga.kowalczyk@psik.org.pl

Program PSIK Social Business Accelerator: więcej informacji

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych 

Al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa

www.psik.org.pl

PSIK zastrzega sobie prawo do niepodawania powodów nieprzyjęcia organizacji do programu PSIK SBA.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych
Strona internetowa:
https://psik.org.pl/pl/
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 2 kwietnia 2024 do 3 maja 2024
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.