Jak prowadzić księgowość stowarzyszeń i fundacji Poznaj specyfikę księgowości organizacji z kursem eduNGO. Sprawdź >
PILNE! Innowacyjny model organizacji ekonomii społecznej z wykorzystaniem zasobów branży kreatywnej
Witam Szanowne Państwa!
Przez doświadczonych specjalistów stworzyliśmy przetestowany model organizacji społecznego biznesu na podstawie działań kulturalno -naukowych. Projekt ma ogromny potencjał - model projektu jest skalowana, systemowa, kompatybilna z innymi przedsięwzięciami i jednostkami organizacyjnymi, obejmuje kilka kierunków, współpracujących między sobą i przedstawia kilka rozwiązań problematyki społecznej jednocześnie.
Przedstawia sobą placówkę dla inkubacji pomysłów kreatywno -artystycznych z włączeniem w realizację mieszkańców miejscowosci lokalnej . Wspólne z uchodźcami z różnych krajów i obywatelami - specjalistami z branż kreatywnych, w wyniku takiej współpracy powstaje mikro klaster ekonomii społecznej i przestrzeń dla animacji społecznej, placówka ma przejść na samo utrzymanie, a przebieg zadań , które realizuje placówka jest możliwość badać pod kątem naukowym od początku do końca.
Podajemy link do dysku GOOGLE - https://drive.google.com/drive/folders/1poMNaIQxyhlWRqeBvcdR9otn7glkEbEg?usp=drive_link - jest tam t.z. wersja robocza Modelu, jesteśmy w trakcie demontażu budynku dla przeniesienia i rekonstrukcji, Model szeroko promowany w mediach, administracja Gminy Zbuczyn jest zainteresowana w jego realizacji i wspiera w dostępny na ten moment dla samorządu sposób.
https://old-school.pl/ - Strona projektu
W tym momencie jesteśmy w trakcie rozbiórki zabytkowej szkoły z belki, która będzie składana w innym miejscu i będzie służyć joko placówka dla animacji kulturalnej - poniewżz mamy bardzo scisłe terminy i brak jest czasu na pozyskiwanie nie tak dużych funduszy dla opłaty ekipy budowlanej - BARDZO I PILNE POTRZEBNE WSPARCIE - chodzi o niewielkich pieniądzach ,od których zależy projekt. Ponieważ na decyzje o dotacjach i grantach trzeba czekać , a rozbudowę trzeba skończyć zaraz - szukamy tymczasowego wsparcia - a możliwe i stałego partnerstwa .
Tezy dotyczące projektu:
- Zespół: Jesteśmy grupą białoruskich specjalistów z różnych branż kreatywnych : kultura, nauka, edukacja, administracja i zarządzanie z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy uchodźcami politycznymi, mieszkamy w różnych krajach, ale łączy nas chęć tworzenia lepszego świata i pracy na rzecz pokoju. Jest wśród nas też specjalisty z branży menedżmęta i marketynga, koordynatory projęktów grantowych naukowych i kulturalnych z Kazachstanu i Ukrainy.
- Nasze Projekty: Wśród nas są osoby realizujące projekty dla bezdomnych dzieci, działania teatralne na rzecz osób niewidomych i niesłyszących, międzynarodowe inicjatywy interdyscyplinarne i inne.
- Doświadczenie: Wszyscy posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy ze społecznościami, szczególnie z osobami zagrożonymi wykluczeniem, osobami z niepełnosprawnościami, oraz w organizacji projektów społeczno-kulturalnych.
- Rezydencja "Stara Szkoła": Postanowiliśmy przekształcić starą, przeznaczoną do zburzenia szkołę z bali na Wschodzie Polski w miejsce pracy dla kreatywnych osób z różnych krajów. Podpisana umowa - iż zabierzemy budynek dla relokacji do 31 listopada. Pozdnej planujemy poszerzyć Rezydencja jeszcze na kilka drewnianych wejskich budynków, z rekonstrukcja we współczesnym stylu.
- Innowacyjność: Projekt jest innowacyjny dzięki interdyscyplinarności, łącząc naukę, kulturę i ekonomię społeczną. Rezydencja ma na celu generowanie dochodów na rzecz programów społecznych – będziemy niezależni finansowo.
- Przykłady działań:
- Współpraca z lokalną społecznością: Lokalni mieszkańcy zyskają miejsca pracy, a naukowcy będą badać efektywność naszych programów terapeutycznych i socjalnych i tworzyć nowe lepsze metodyki, a uchodźcy z branży kreatywnej – możliwość szybkiej integracji i współpracy.
TEN MODEL JEST SKOŁOWANY – i to też jest element innowacji.
8. Misja: Naszym celem jest wspólne tworzenie i działanie dla dobra ludzi, łącząc polskich i białoruskich twórców.