Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zarządzać finansami w organizacji? Poznaj ekspercki kurs dla początkujących >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Asystentka/Asystent ds. Edukacji w Dziale Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja

8 stycznia 2025 16:26
Reklama
Reklama

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie poszukuje pracowniczki/pracownika na stanowisko Asystentka/Asystent ds. Edukacji w Dziale Edukacji.

Żydowskie Muzeum Galicja to wyjątkowa instytucja, która powstała, aby upamiętniać ofiary Holokaustu i prezentować bogactwo żydowskiej historii i kultury oraz przyczynić się do odnowy życia żydowskiego we współczesnej Polsce. Poprzez wystawy, wydarzenia kulturalne i programy edukacyjne, muzeum ukazuje nowe spojrzenie na żydowską historię. Jego celem jest przeciwstawianie się stereotypom i błędnym przekonaniom związanym z żydowską przeszłością w Polsce, a także uczenie o wspólnej polsko-żydowskiej historii i zachęcanie do patrzenia w przyszłość. Żydowskie Muzeum Galicja jest zarejestrowane jako organizacja pozarządowa. Należy do Association of European Jewish Museums, Association of Holocaust Organizations oraz International Council of Museums. 

Stanowisko: 

  • Wynagrodzenie w pierwszych miesiącach od 2591,00 zł brutto w zależności od doświadczenia
  • Asystentka/Asystent ds. Edukacji podlega Kierowniczce Działu Edukacji oraz Dyrektorowi Muzeum
  • Czas pracy – do 20 godzin tygodniowo (pół etatu), również w weekendy, na podstawie grafiku ustalanego w ramach Działu Edukacji
  • Praca w siedzibie muzeum
  • Umowa o pracę na pół etatu 

Praca w Dziale Edukacji zapewnia możliwość uczestniczenia w ciekawych i innowacyjnych projektach, wyjazdach służbowych w Polsce i za granicą, dużą swobodę działania oraz okazję do rozwoju osobistego i doskonalenia umiejętności w przyjaznym i życzliwym środowisku. 

Zakres obowiązków: 

  • Udział w bieżących pracach Działu Edukacji, przede wszystkim oprowadzanie grup zorganizowanych po wystawach stałych i czasowych, prowadzenie warsztatów i innych zajęć edukacyjnych, prowadzenie i tłumaczenie spotkań ze świadkami historii, praca przy projektach edukacyjnych i kulturalnych
  • Odpowiedzialność za koordynowanie i realizację wybranych projektów we współpracy z partnerami krajowymi i międzynarodowymi
  • Współpraca z innymi działami, wolontariuszami, dyrektorem muzeum i partnerami zewnętrznymi w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania i rozwoju instytucji
  • Prowadzenie lub uczestnictwo w publicznych wydarzeniach organizowanych przez Żydowskie Muzeum Galicja

Wymagania:

  • Mile widziane doświadczenie w pracy edukatorki/edukatora
  • Samodzielność, komunikatywność, dobra organizacja pracy, terminowość, umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej
  • Doskonała znajomość języka polskiego i biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem 
  • Swoboda pracy z grupami odwiedzających z różnych krajów 
  • Umiejętności prezentacji pisemnej i ustnej 
  • Wiedza na temat kultury i historii Żydów oraz Holokaustu 

CV i listy motywacyjne należy przesyłać pocztą elektroniczną do Katarzyny Suszkiewicz, Kierowniczki Działu Edukacji na adres katarzyna@galiciajewishmuseum.org 

W liście motywacyjnym prosimy zawrzeć informacje, w jaki sposób Państwa doświadczenie przyczyni się do rozwoju Działu Edukacji i samego muzeum, jaka jest Państwa motywacja do pracy, jakimi wartościami kierują się Państwo w swoim życiu zawodowym i jak widzą Państwo własny rozwój pracując w naszej instytucji. Prosimy także o dołączenie do zgłoszenia jednej rekomendacji lub podanie danych kontaktowych do jednej osoby, która mogłaby Państwa zarekomendować. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek 31 stycznia 2025 o godzinie 12.00.

Do przesłanych dokumentów prosimy dołączyć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowskie Muzeum Galicja dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO.”

Spotkanie z prof. Normanem Davisem

Spotkanie z prof. Normanem Davisem

Autor/źródło: Żydowskie Muzeum Galicja

Wernisaż wydstawy dla dzieci "Kef to zabawa!"

Wernisaż wydstawy dla dzieci "Kef to zabawa!"

Autor/źródło: Żydowskie Muzeum Galicja/ Ada Kopeć-Pawlikowska

Europejskie Dni Kultury Żydowskiej

Europejskie Dni Kultury Żydowskiej

Autor/źródło: Żydowskie Muzeum Galicja

Wystawa Chris '81

Wystawa Chris '81

Autor/źródło: Żydowskie Muzeum Galicja

Semionarium dla nauczycieli

Semionarium dla nauczycieli

Autor/źródło: Żydowskie Muzeum Galicja/ Piotr Banasik

Miniatura Spotkanie z prof. Normanem Davisem
Miniatura Wernisaż wydstawy dla dzieci "Kef to zabawa!"
Miniatura Europejskie Dni Kultury Żydowskiej
Miniatura Wystawa Chris '81
Miniatura Semionarium dla nauczycieli
Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Żydowskie Muzeum Galicja
Imię i nazwisko:
Katarzyna Suszkiewicz
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 8 stycznia 2025 do 8 lutego 2025
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.