Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za 2024 Praktyczna wiedza i wzory dokumentów. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Reklama

Ogłaszamy nabór na rezydencje społeczno-artystyczne, które będą realizowane w lipcu lub sierpniu w poznańskiej dzielnicy Główna.

Interesować nas będą projekty, które:
ּּ• aktywizują i angażują mieszkańców i mieszkanki dzielnicy Główna
• są związane m.in. z literaturą / sound artem / muzyką / sztukami performatywnymi / designem / fotografią / tańcem / grafiką / edukacją pozaformalną / artistic research
• twórczo interpretują idiom „Gra w klasy”

O idiomie
„Gra w klasy” to najsłynniejsza książka Julio Cortázara. Składa się z rozdziałów, które można czytać w różnej kolejności, odkrywając nowe znaczenia powieści. Czytanie książki to forma zabawy polegającej na budowaniu różnych wersji tej samej historii.

Do podobnej zabawy zapraszamy rezydentów/ki. Chcemy, żeby potraktowali historię Głównej jak złożoną z klocków, które można układać w dowolny sposób. Co by się stało, gdyby dzielnica nie została włączona do Poznania 100 lat temu? Jak wyglądałaby, gdyby na rzece Głównej powstał piąty klin zieleni zgodnie z planem z lat 30. XX wieku?

Idiom „Gra w klasy” może zachęcać do tworzenia alternatywnych wariantów rozwoju dzielnicy, ale przywołuje też idee zabawy i karnawału, dając możliwość do artystycznej refleksji nad zjawiskiem świętowania. Co i w jaki sposób dziś celebrujemy? Czy włączenie Głównej do Poznania jest okazją do świętowania?

„Gra w klasy” to też nawiązanie do zmieniającej się struktury społecznej Głównej związanej z industrializacją dzielnicy na początku XX wieku. Idiom może prowokować do namysłu nad tym, jakie znaczenie ma dla nas pojęcie „klasy” w kontekście życia w mieście.

Do kogo kierujemy rezydencje?
Do artystów/ek, edukatorów/ek, animatorów/ek kultury, kuratorów/ek, aktywistów/ek, badaczy/ek, a także kolektywów, zespołów i grup (formalnych i nieformalnych).

Osobom, które zakwalifikują się do programu rezydencji, zapewniamy:
ּּ• pulę środków finansowych (max. 12 000 zł brutto na projekt), która obejmuje zarówno honorarium rezydenta/tki, jak i środki finansowe przeznaczone na produkcję wydarzeń
ּּ• przestrzeń do pracy
ּּ• konsultacje merytoryczne
ּּ• wsparcie logistyczno-produkcyjne, organizacyjne i promocyjne

Szczegóły dotyczące programu, regulamin oraz załączniki znajdują się na stronie: https://www.fyrtelglowna.pl/spoleczne-centrum-kultury/

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 kwietnia 2025 roku, do godz. 23.59 na adres mailowy: smak@animatorzysmak.pl (w tytule „Rezydencje 2025”)

Terminy:
• 27.04 — zakończenie I etapu naboru
ּּ• 06-13.05 — II etap naboru (rozmowy z autorami i autorkami zakwalifikowanych projektów)
ּּ• 14.05 — ogłoszenie wyników naboru


Projekt „Fyrtel Główna — interdyscyplinarne laboratorium twórcze Społecznego Centrum Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków budżetowych miasta Poznania.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 29 marca 2025 do 29 kwietnia 2025
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.