Przyciągnij uwagę! Wyróżnij swoje ogłoszenie na ngo.pl. Sprawdź >
Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne poszukuje wolontariusza lub wolontariuszki do odbycia wolontariatu od czerwca do października 2025 roku przy organizacji Międzynarodowego Kongresu Ewaluacyjnego (praca w zakresie kilku godzin w tygodniu będzie wykonywana całkowicie zdalnie).
Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne jest niezależną organizacją pozarządową, której celem jest budowanie kultury ewaluacyjnej w Polsce jako demokratycznego i społecznego procesu oraz integrowanie środowiska osób zainteresowanych i zaangażowanych w procesy ewaluacji w Polsce. Więcej informacji o organizacji można znaleźć na jej stronie internetowej: www.pte.org.pl.
Do zadań wolontariusza/szki będzie należało:
koordynacja współpracy z moderatorami i panelistami Kongresu w zakresie zbierania opisów paneli i biogramów osób w nich uczestniczących;
korekta językowa nadesłanych opisów paneli i biogramów osób oraz ich tłumaczenie na język angielski;
Oferujemy:
umowę wolontariacką (praca całkowicie zdalna);
zaświadczenie o odbytym wolontariacie oraz referencje;
możliwość nawiązania kontaktów z ewaluatorami i ewalutorkami z różnych środowisk (akademickiego, sektora publicznego i prywatnego, organizacji pozarządowych);
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie do dnia 6 czerwca 2025 roku na adres aleksandra.gutowska@pte.org.pl(w tytule maila proszę napisać: Kongres – wolontariat):
- odpowiedzi na pytanie: jaki wolontariat podczas organizacji Międzynarodowego Kongresu Ewaluacyjnego ma związek z moimi zainteresowaniami (do 1000 znaków ze spacjami);
Prosimy pod tekstem zawrzeć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne (PTE)z siedzibą w Warszawie przy ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23 s. 313, 01-938, na potrzeby rekrutacji” oraz podpisać się.
- przetłumaczonego na język angielski opisu dyskusji: „Ewaluacja jako przekraczanie granic”;
Tytuł dyskusji: „Ewaluacja jako przekraczanie granic”
Sesja plenarna III Kongresu Ewaluacji organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne gromadzi ekspertów ewaluacji z różnych zakątków Europy, którzy nigdy nie pozostali w swoich akademickich wieżach z kości słoniowej, ale przez dziesięciolecia pracowali na marginesie wielu różnych środowisk jako rzecznicy myślenia opartego na dowodach. Będąc praktykami, naukowcami, liderami Towarzystw Ewaluacyjnych przekraczali granice geograficzne, branżowe, dyscyplinarne, demograficzne i co najważniejsze, jak się dziś wydaje – ideologiczne.
Te podróże mentalne doprowadziły ich do miejsca na mapie ewaluacji, gdzie teraz spotykamy się my wszyscy, by uczyć się z ich doświadczeń i wymian zarówno w tym panelu, jak i całym Kongresie.
Jak Chris Ernst, Donna Chrobot-Mason pisze w książce Boundary Spanning Leadership: „Granice, bariery, ograniczenia, przeszkody i ograniczenia — w dzisiejszym wymagającym środowisku biznesowym i politycznym nie brakuje granic. Kiedy czasy są trudne, naszą naturalną tendencją jest spięcie. Rysowane są linie bojowe. Silosy organizacyjne stają się coraz wyższe. Światopoglądy kurczą się, postawy zawężają się, a stanowiska zacieśniają się. Zbyt często granice tworzą granice, które dzielą grupy na nas i na nich. Rezultatem mogą być zerwane relacje, ograniczone zasoby, nieoptymalne wyniki i dzielący konflikt. Jednak granice są również granicami. Wszędzie tam, gdzie zderzają się i przecinają granice grup, istnieje potencjał dla różnych sposobów pracy i nowych form współpracy. Granice mogą ujawnić nowe granice rozwiązywania palących problemów, napędzania innowacji i wprowadzania przełomowych zmian. ”
Teraz zwracamy się do nich, aby znaleźć tę kruchą równowagę między budowaniem odporności w niespokojnych czasach a pozostawaniem na płodnych skrzyżowaniach dyskusji o przyszłości ewaluacji. Czy udało nam się, na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, zwiększyć poziom wykorzystania ewaluacji w instytucjach i krajach, w których pracujemy? Czy możemy przejść od tego klasycznego tematu naszych konferencji z poczuciem dobrze wykonanej pracy w służbie podejmowania decyzji opartych na dowodach w czasach pandemii?