Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Tu organizacje znajdują specjalistyczne wsparcie  Zajrzyj na uslugi.ngo.pl >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Psycholog / Interwent Kryzysowy / Terapeuta Uzależnień

11 czerwca 2026 22:17
Reklama
Reklama

Szukamy do naszego zespołu Fundacji Daj Herbatę osoby z „otwartą głową”, dla której indywidualne podejście do człowieka to nie tylko teoria, ale fundament pracy pomocowej. Jeśli chcesz realizować pracę z misją, mieć realny wpływ na zmianę w życiu drugiego człowieka i współtworzyć nowe miejsce wsparcia zgłoś się do nas. W Fundacji przede wszystkim stawiamy na budowanie relacji i wspieranie w powrocie do społeczeństwa. Stale się rozwijamy! Poza prężnie działającym Centralnym Punktem Integracji otworzyliśmy nowe, wyjątkowe miejsce – Punkt Wsparcia Psychicznego "Potrzebna".

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie poradnictwa indywidualnego, interwencji kryzysowej dla osób w kryzysie bezdomności, kryzysie psychicznym oraz zmagających się z uzależnieniami.
  • współprowadzenie grup wsparcia nakierowanych na realną zmianę i podnoszenie kompetencji życiowych beneficjentów.
  • rzetelne prowadzenie dokumentacji odbiorców naszych działań (monitoring postępów, plany wsparcia itp).
  • stały kontakt i współpraca z innymi instytucjami pomocowymi, medycznymi i organizacjami pozarządowymi w celu zapewnienia kompleksowej opieki.
  • ścisła, codzienna współpraca z resztą zespołu Fundacji (wymiana doświadczeń, wspólne reagowanie na bieżące wyzwania).

Nasze wymagania:

  • wyższe wykształcenie psychologiczne

lub

  • ukończone studia pokrewne + ukończone szkolenie z interwencji kryzysowej (min. 240 godzin szkoleniowych) lub ukończone szkolenie z zakresu terapii uzależnień lub w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii.
  • minimum 2 lata udokumentowanego doświadczenia w pracy z grupami wykluczonymi społecznie (w szczególności z osobami w kryzysie bezdomności, ubóstwa, itp).
  • postawa skoncentrowana na potrzebach beneficjentów, głębokie zrozumienie i stosowanie w praktyce filozofii redukcji szkód oraz elastyczność w dopasowywaniu metod pracy do realiów klienta.
  • „otwarta głowa”, brak oceniającej postawy, empatia połączona ze stabilnymi granicami opiekuńczymi oraz wysoka elastyczność.
  • gotowość do pracy w ramach ustalonych, stałych godzin działania naszych punktów.

Mile widziane:

  • ugruntowana znajomość specyfiki i dynamiki uzależnień (w tym uzależnień behawioralnych oraz krzyżowych).
  • dodatkowe szkolenia np. dialog motywujący
  • dbałość o własne zasoby tzn. np.: odbyta minimum 2-letnia terapia własna w ciągu ostatnich 5 lat lub pozostawanie w aktualnym procesie terapeutycznym.
  • praktyczna zdolność do rozróżniania stanów ostrych, wymagających natychmiastowej ingerencji psychiatrycznej lub medycznej (np. czynna psychoza, nasilone myśli samobójcze, ostre zespoły abstynencyjne) od sytuacji kwalifikujących się do klasycznej interwencji kryzysowej lub wsparcia psychologicznego.
  • prawo jazdy kat. B

Co oferujemy w zamian?

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o Umowę o pracę lub kontrakt B2B - pełen etat.
  • dbamy o to, byś się nie wypalił/-a. Oferujemy zbalansowany etat: 25-30 godzin tygodniowo to bezpośrednia praca z ludźmi, a reszta czasu przeznaczona jest na superwizję, uzupełnianie dokumentacji oraz sprawy organizacyjne.
  • możliwość realizacji 1 dnia pracy zdalnej w tygodniu (na pracę z dokumentacją/raportami).
  • wynagrodzenie w granicach 6 850 - 8000 zł brutto (w zależności od kwalifikacji)
  • bezpłatne, regularne superwizje zespołowe/indywidualne.
  • dostęp do karty MultiSport oraz platformy MultiLife.
  • ekwiwalent za jazdy lokalne
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji, udziału w szkoleniach i realny wpływ na kształt nowo powstającego Punktu "Potrzebna".
  • pracę w zespole pasjonatów z ogromnym sercem, gdzie panuje kultura szacunku, partnerstwa i humoru, który pomaga w trudniejszych momentach ☺️

Jak aplikować?

Wyślij swoje CV oraz kilka słów o tym, dlaczego chcesz pracować właśnie z nami na adres: [email protected]. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 30 czerwca 2026.

Ważne! Prosimy o zapoznanie się z informacją RODO dla kandydatów i dołączenie wymaganej klauzuli do CV. Treść informacji oraz formularz znajdziesz pod tym linkiem: Informacja RODO dla kandydatów.

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Daj Herbatę
Imię i nazwisko:
Katarzyna Nicewicz - Kos
Strona internetowa:
http://www.dajherbate.org
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 11 czerwca 2026 do 12 lipca 2026
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.