Ogłoszenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Tu organizacje znajdują specjalistyczne wsparcie  Zajrzyj na uslugi.ngo.pl >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Chcesz zaangażować się w wolontariat w domu dziecka? Zgłoś się do Fundacji Potrzebny Przyjaciel

12 czerwca 2026 14:43
Reklama
Reklama

Dziecko rośnie w relacji, ale nie każde dostało tę szansę. W warszawskich domach dziecka mieszka ponad 600 dzieci. Wszystkie mają trudne doświadczenia związane z zaniedbaniem, przemocą, osamotnieniem. Ich dzieciństwo może odmienić relacja z drugim człowiekiem: dorosłym, który wspiera, jest przewidywalny i można na niego liczyć. 

Dlatego Fundacja Potrzebny Przyjaciel szuka dorosłych, którzy chcieliby podjąć wolontariat w domach dziecka jako osoby zaprzyjaźnione lub już realizują tę formę wsparcia. 

Osoba zaprzyjaźniona to wolontariusz, który daje czas i uwagę dziecku mieszkającemu w domu dziecka. Wystarczą nawet dwie godziny tygodniowo, by porozmawiać, pomóc w rozwijaniu zainteresowań i pokazać dziecku świat, którego do tej pory nie znało. Dzięki temu dziecko stopniowo buduje zaufanie, bezpieczeństwo i poczucie, że jest dla kogoś ważne.

Aby zostać osobą zaprzyjaźnioną nie musisz być w idealnym momencie życia. Nie ma znaczenia Twój stan cywilny, wykształcenie  ani doświadczenie. Liczą się Twoje zaangażowanie, odpowiedzialność i otwartość na drugiego człowieka.

Zostaw swój adres mailowy na stronie  www.potrzebnyprzyjaciel.pl i dowiedz się więcej. 

Co oferujemy?

  • bezpłatne szkolenia przygotowujące do podjęcia wolontariatu. Najbliższe szkolenie już 27-28 czerwca w Warszawie
  • superwizje i konsultacje psychologiczne
  • zaproszenie do wyjątkowej społeczności wolontariuszy, by wymieniać doświadczenia, wzajemnie się wspierać i inspirować w budowaniu relacji z dziećmi.

Fundacja Potrzebny Przyjaciel otacza dzieci mieszkające w domach dziecka wsparciem osób zaprzyjaźnionych - odpowiedzialnych dorosłych, którzy mogą stać się kimś ważnym w życiu dziecka.

Kontakt:

[email protected]
https://www.potrzebnyprzyjaciel.org
https://www.facebook.com/fprzyjaciel
https://www.linkedin.com/company/fundacja-potrzebny-przyjaciel

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca:
Fundacja Potrzebny Przyjaciel
E-mail:
Pokaż
Ważność ogłoszenia: od 12 czerwca 2026 do 19 czerwca 2026
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.